İlk okulda korkunç olay: Müdür Yardımcısı hakkında savcılığa suç duyurusu...

İlk okulda korkunç olay: Müdür Yardımcısı hakkında savcılığa suç duyurusu...
Muğla’da müdür yardımcısının, 6 yaşındaki birinci sınıf öğrencisini havaya kaldırıp skandal bir hareketle yere fırlatması gündem oldu. Olay sonrası yaralanan öğrencinin ailesi savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

6 Ekim'de Milas ilçesindeki Sakarya İlkokulu'nda meydana gelen olayda, okulun müdür yardımcısı M. S. G., birinci sınıf öğrencisi E.S.'yi koridorda kollarından tutup, havaya kaldırdıktan sonra yere doğru fırlattı.

E.S., okul çıkışında kendisini alan annesi S.Ö.S. ile eve döndü. Evde, belinde ağrı olduğunu söyleyen E.S., annesinin ısrarı üzerine yaşananları anlattı.

SIRTINA MORLUKLAR OLUŞTU

Sırtında morluklar da oluşan E.S., hastaneye götürülüp, darp raporu alındı. Ardından da müdür yardımcısı M. S. G. hakkında Milas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

İlkokulda müdür yardımcısı dehşeti kamerada! 6 yaşındaki öğrenciyi havaya kaldırıp yere fırlattı - Gündem - İRT HABER

“OĞLUM BETON ZEMİNE FIRLATILDI”

Olayın ardından başlattıkları hukuki sürecin takipçisi olacaklarını belirten anne S.Ö.S., "Oğlum, müdür yardımcı tarafından kaldırılıp, 1,5 metre kadar yükseklikten beton zemine fırlatılmasıyla sırtüstü düşmüş. Sırtı morardı ve iki gün yürüme güçlüğü çekti.

Bu insanlıktan yoksun kişi tarafından yerde acılar içinde ağlayarak bırakıldı ve hayatına kastedildi. Bu durum arkadaşlarının korku dolu bakışları önünde gerçekleşti.

Nasıl bir insan, nasıl bir eğitimci ona emanet edilmiş 6 yaşında bir çocuğun hayatına kastedebilir? İki haftalık uğraşlarımız sonucu, açığa alındı ancak 6 günlük üstünkörü ve özensiz yapılan soruşturma sonucu idari ceza verilerek, şiddeti yaşayan oğlum ve tanık olan arkadaşlarının yaşadığı travma göz ardı edilerek 'görev yeri değişikliği' yapılmadan görevine iade edildi. Bu çok ciddi kabul edilemez bir durumdur" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum