MEB ACİL HAREKETE GEÇMELİ: 2 kadın öğretmene SALDIRDILAR!

MEB ACİL HAREKETE GEÇMELİ: 2 kadın öğretmene SALDIRDILAR!
Öğretmenlik Meslek Kanunu geciktikçe şiddetin önüne geçilemiyor. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da yaşanan okul müdürü cinayetinin ardından şimdi de Ataşehir'de Necatibey İlkokulu’nda görev yapan iki kadın öğretmen saldırıya uğradı...

Öğretmenlik Meslek Kanunu gecikiyor, şiddet tırmanıyor! İstanbulda 2 kadın öğretmene SALDIRDILAR! Ataşehir Necatibey İlkokulu’nda görev yapan iki kadın öğretmen sınıflara kadar giren bir velinin saldırısına maruz kaldı.

'VELİLERİ AYIRMAK İSTERKEN ŞİDDETİN HEDEFİ OLDUK'

Saldırıya uğrayan kadın öğretmen yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ben sınıfımın bulunduğu katta nöbetçiydim. Hemen yan sınıfımda bir erkek velinin öfkeli bir şekilde öğretmen arkadaşımızın sınıfından çıktığını gördüm. Yanında sınıf veli temsilcisi de vardı. Daha sonra okul çıkışı sınıftan bağırma sesleri duydum. Öğretmeni darp ediyorlar diye düşünerek koştum ancak bambaşka bir manzarayla karşılaştım. Bir kadın veli, sınıf veli temsilcisinin saçından tutmuş çekiyor, sınıftaki öğretmen de onları ayırmaya çalışıyordu. Veli temsilcinin iki çocuğu da ağlıyordu. 'Yapmayın çocuk var' diyerek araya girdim ancak küfür eden veli bir türlü temsilciyi bırakmıyordu. Hemen ardından öfkeli 2 erkek veli de sınıfa girdi. Biri daha önce sınıftan öfkeli bir şekilde çıkan veliydi. Bu velilerden biri beni tutarak yere fırlattı. Ardından da öğretmen arkadaşımı öğrenci sıralarının üzerine fırlattı. O anda sınıfa bir sürü erkek doldu. Daha sonra memurumuzun yardımıyla saldırganlar okul bahçesine indiler. Bu kişiler okuldan ayrıldıktan sonra çağırdığımız polisler geldi. Hastaneye giderek darp raporlarımızı aldık. Ardından da karakola gidip ifade verdik. Saldırganlardan şikayetçi olduk.”

'MEB ACİL HAREKETE GEÇMELİ'

Toplantıda söz alan öğretmenler eğitimde artan şiddetin son bulması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bir an önce tedbir alması ve öğretmenleri itibarsızlaştırarak saldırıya açık halle getirecek tüm uygulamalara son verilmesi çağrısı yaptılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum