MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz okulu başvuruları 2024 ne zaman? İşte DYK Kursları ve yaz okulu takvimi ve e-kılavuzu

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz okulu başvuruları 2024 ne zaman? İşte DYK Kursları ve yaz okulu takvimi ve e-kılavuzu
Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme kursu ne zaman başlıyor? 2024 DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) ve yaz okulu başvuru kılavuzu ve iş takvimi yayımlandı. Peki, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulu başvuruları ne zaman? İşte detaylar

Yaz döneminde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının süresi kaç haftadan fazla olamaz? DYK ve yaz okulu başvuruları ile ilgili detaylar MEB'in internet sitesinde erişime açıldı. Kılavuzda yer alan bilgiye göre yaz dönemi DYK kursu ve yaz okulu başvuruları e-kurs modülü üzerinden alınacak. İşte 15.05.2024 tarihinde yayınlanan Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzda yer alan detaylar:

- Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullar yaz boyunca cıvıl cıvıl olacak. Bu yıl ilk defa 81 ilde açılacak yaz okullarında 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler Spor, Görsel Sanatlar Bilişim ve Müzik alanlarında kurslara başvurabilecek.

- Yaz Okulu kapsamında açılan kurslar saat 13.30'dan sonra ve haftada 5 gün olarak planlanacak.

- Yaz dönemi kurslarında ve yaz okullarında öğretmen ve öğrenciler bulundukları yerleşim biriminde kurslara katılabilecek.

Yaz okulu derslerinin alt alanlarında şunlar bulunuyor:

Spor: Atletizm, Basketbol, Okçuluk, Futbol, Yüzme, Voleybol, Hentbol, Masa Tenisi, Halk Oyunları, Satranç

Görsel Sanatlar: Resim, Ebru Sanatı, Sanat ve Tasarım, Hat Sanatı, Fotoğrafçılık

Müzik: Gitar, Keman, Piyano/Org, Bağlama/Saz, Ud/Kanun, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Melodika

Bilişim: Yazılım, Robotik Kodlama, Ofis Programları, Arduino Programlama, Bilgisayarda Doküman Hazırlama, Bilgisayara Giriş

Yaz Okulları Başvuruları Ne Zaman?

Bu yıl ilk defa 81 ilde açılacak yaz okullarına öğrenci ve öğretmen başvuruları 03-12 Haziran 2024 tarihleri arasında alınacak. 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla başlayacak olan kurslar 29 Ağustos 2024 tarihinde sona erecek.

DYK Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurslara katılmak isteyen öğrenciler "https://e-kurs.meb.gov.tr" internet adresindeki e-Kurs modülü üzerinden öğrenci başvuru ekranından başvurusunu yapabilecek. Öğrenciler kurs merkezince belirlenen derslerden tercihte bulunarak başvurusunu tamamlayacak.

DYK kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.