Milli Eğitim Müdürlüğünde Büyük VURGUN: Okul Müdürü, Şube Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında SUÇ DUYURUSU...

Milli Eğitim Müdürlüğünde Büyük VURGUN: Okul Müdürü, Şube Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkında SUÇ DUYURUSU...
Kocaeli’deki bir ortaokulda öğretmenlerin ek ders ödemelerinde büyük yolsuzluk yapıldığı iddia edildi. Konu hakkında Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, okul müdürü, şube müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu

Gölcük Saraylı Ortaokulu’nda dün ortaya çıkan skandal hakkında, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, müfettişlerin görevlendirildiğini açıkladı.

Gölcük Saraylı Ortaokulu’nda dün büyük bir skandal ortaya çıktı. Okul öğretmenlerinden bazıları, maaş bordrolarındaki ek ders ücreti ile hesaplarına yatan ücretin farklı olduğunu tespit etti. Öğretmenler, yaklaşık 4 yıl boyunca bu durumun yaşandığını, hesaplarına eksik yatan ek ders ücretinin farklı banka hesaplarına yatırıldığını gördü. Bunun üzerine de dün adliyeye giderek suçlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Yaşanan bu yolsuzluğun yaklaşık 4.5 milyon TL’yi bulduğu belirtiliyor.

İSİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

İddialar hakkında Hürriyetçi Eğitim Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, ek ders ücretlerini hesaplayan okul müdürü M.H.A., işlemleri inceleyen ve onaylayan ilçe destek hizmetleri şefi ve memurları, şube müdürü ve Gölcük Milli Eğitim Müdürü hakkında; 'İrtikap', 'Görevi kötüye kullanma' ve 'Resmi belgede sahtecilik' suçlarından Kocaeli Adliyesi'ne gidip suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikayet sonrası hem Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iddialarla ilgili soruşturma başlattı.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİK

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, olayla ilgili müfettiş görevlendirildiğini söyleyerek, "Biz olayı öğrenir öğrenmez hemen valilik oluruyla müfettişlerimizi görevlendirdik. Bunun sorumlusu kimse, onlarla ilgili soruşturma başlattık. Sorumlusu ya da sorumluları kimse hepsi değerlendirilir" dedi. Ek ders ücret farkının farklı banka hesaplarına yatırılması iddiasıyla ilgili de konuşan Akmanşen, "Bordrolarla öğretmenlerin banka hesaplarının karşılaştırılması sonucunu usulüne göre müfettişlerimiz değerlendirecek" ifadelerini kullandı.

kocaelifikir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.