Milli Eğitim Müdürlüğünde sakandalların ardı arkası kesilmiyor!

Milli Eğitim Müdürlüğünde sakandalların ardı arkası kesilmiyor!
Devlet okulunu bahçesine kurulan tenis kortunda devletin elektriği, ısıtması kullanılarak ticari faliyet yapıldığı iddia edildi...

Kdz. Ereğli’de Fen Lisesi öğretmenlerinden H. M. ve Özel bir Kolejde öğretmen olan İ. S., devlet okulunun imkanlarını kullanarak oluşturulan tenis kortunda, özel tenis dersi verdiği öğrenildi.

Bu yolla bir çok üyesinde aidat toplayan öğretmenlerin, okula kira bedeli ödediği iddia edildi. Okulun elektriğini kullanarak kurulan bu akedemide toplanan aidat ücretlerinin faturalandırılmadığı, elde edilen kayıt dışı ücretinden, kamuya ne kadar kira ödendiği bilinmiyor. Ödenen aidatlardan kamuya ödenen kiranın hangi hesaba ve ne kadar ödendiği bilinmezken, ödenen kira hakkında, Ereğli Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürünün, bilgisi olup olmadığı merak konusu.

Gece geç saatlere kader devam eden derslerde, kamunun elektrik ve ısıtma sistemi kullanılırken, bu kurslardan doğan enerji sarfiyatının kime fatura edildiği bilinmiyor. Elde edilen kayıt dışı kazancın kimlere nasıl paylaştırıldığı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

elmas67.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.