Milli Eğitim Müdürü hizmet aracını özel aracı gibi kullanıyor Bu saltanat nerden geliyor Müdür Bey?

Milli Eğitim Müdürü hizmet aracını özel aracı gibi kullanıyor Bu saltanat nerden geliyor Müdür Bey?
Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül’ün, tahsisi olmamasına rağmen hizmet aracı olarak kullanılması gereken makam otomobilini kendi özel işlerinde kullandığı ortaya çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçen ocak ayında yapılan Valiler Toplantısı’nda Türkiye’nin ekonomik anlamda zorlu bir süreçte olduğunu vurgulayarak, “Tasarruf tedbirleri konusunda sizden yardım istiyoruz” dedi. Valilerin de tasarruf tedbirlerine uymakla mükellef olduklarını vurgulayan Şimşek, “Gelin görün ki bu öyle olmuyor; taşıt kullanımından tanıtım giderlerine kadar... Bu alanlarda hakikaten hassasiyet gerekiyor. Bu hassasiyet o kadar değerli ki. Ben defterleri sonuna kadar kullanıyorum. Kağıt falan kullanmıyorum. Bu seviyeye kadar inmemiz lazım. Bu babamızın parası değil. Hepimizin parası, milletin parası. 2,7 trilyon lira açık vereceğiz arkadaşlar. Onun için lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin; bu konuda bize yardımcı olun. Gösterişten uzak, mütevazı bir kamu anlayışına her alanda mecburuz. Tasarruf tedbirleri konusunda sizden yardım istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, BAKAN ŞİMŞEK’İN TALİMATINI DİNLEMEDİ

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı görevini yürütürken Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy’un Zonguldak’ta görevlendirilmesinin ardından Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili olarak görevlendirmesi yapılan Harun Akgül, İlçe milli eğitim müdürlerinin makam aracı tahsisi olmamasına rağmen makam aracı kullandığı belirlendi. Akgül, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili olmasına rağmen 67 TR 880 plakalı çakarlı makam otomobilini kendi özel işlerinde kullanırken görüntülendi. Bugün çekilen görüntülerde Harun Akgül’ün makam şoförünün açtığı kapıdan otomobile bindiği görülüyor ve araç evin önünden ayrılıyor. Müdürlüğün işlerinde hizmet aracı olarak kullanılması gereken makam aracını evine gidip gelirken kendi özel işinde kullandığı ortaya çıkan Akgül’ün bu vurdumduymaz davranışıyla Bakan Mehmet Şimşek’in tasarruf talimatını dikkate almazken, başta Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve Kaymakam Mehmet Yapıcı ile İl Milli Eğitimi Müdürü Osman Bozkan’ı da zor duruma soktu. Vali Hacıbektaşoğlu’nun Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül hakkında ne gibi bir tavır alacağı merak konusu oldu.

KAYMAKAM MI GÖZ YUMUYOR?

Harun Akgül’ün İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin makam aracı tahsisi olmamasına rağmen makam aracını kullanmasına Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın göz mü yumduğu akıllara geliyor. Mehmet Yapıcı, bu konuyu biliyorsa neden müdahale etmedi, bilmiyorsa Akgül hakkında herhangi bir inceleme başlatacak mı? Kamuoyu merak ediyor.


1 VE 2 SAYILI CETVEL DIŞINDAKİLER, ÖZEL İŞLERİNDE VE TATİL GÜNLERİNDE RESMİ ARAÇ KULLANAMAZ

Resmi Araç Kullanımı Genelgesine göre; Emir ve zata veya makam hizmetlerine tahsis edilen taşıtlar dışında kalan ve hizmet aracı olarak havuzda yer alan taşıtlar aynı kurumun birimleri arasında ayrım yapılmaksızın, münhasıran resmi hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla kullanılacaktır.
Bilindiği gibi bu taşıtlar; özel işlerde, tatil günlerinde ve personel servis aracı olarak kullanılmayacak, hiçbir makam, birim ve şahsın kullanımına tahsis edilmeyecektir. Hiçbir kamu taşıtına 'resmi plaka' dışında başka bir plaka takılmayacaktır.

HAKKINDAKİ İDDİALARLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Harun Akgül, daha önce de yaptığı baskı nedeniyle Ereğli İlçe Müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yapan İbrahim Gök’ün istifasına sebep olmuştu.

Yine Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesinde bulunan Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine konulan sürücü kurslarına ait 8 adet konteynerden Ereğli Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül’ün talimatıyla konteyner başı 6 bin TL kayıt dışı kira istendiği ortaya çıkmıştı.

elmas67.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum