OLACAK İŞ DEĞİL!!! Yeni yapılan okul binası deprem görmüş gibi! Peki, sorumlusu KİM?

OLACAK İŞ DEĞİL!!! Yeni yapılan okul binası deprem görmüş gibi! Peki, sorumlusu KİM?
Sendika başkanından milli eğitim müdürüne, zor sorular! Samsun Atakum ilçesinde yeni yapılan okulun durumu görenleri şaşkına çeviriyor. Bahçesinde göçükler, dış cephe duvarlarında ise çatlaklar meydana gelen okul deprem görmüş gibi! Peki, sorumluları kim?

Hürriyetçi Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı İlker İlkin, Atakum ilçesinde yapımı yeni biten bir okulun bahçesinde göçükler, dış cephe duvarlarında ise çatlaklar meydana geldiğini bildirdi...

Deprem görmüş gibi: Yeni yapılan okulun bahçesinde göçükler, duvarında çatlaklar oluştu

Atakum ilçesi Büyükkolpınar Mahallesi’nde yapılan bir okulun ve okula ait atölyelerin duvarlarında çatlaklar oluşurken, bahçesinin bazı noktalarında ise göçükler meydana geldi. Hürriyetçi Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri okula giderek incelemelerde bulundu. Okulun duvarlarındaki çatlaklara ve bahçede oluşan göçüklere tepki gösteren sendika üyeleri basın açıklaması yaptı.

"Sorumlusu kim?"

Konuyla ilgili açıklama yapan Hürriyetçi Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı İlker İlkin, Necmettin Erbakan Ortaokulu binasında da çatlakların olduğunu ve bu şekilde öğrenci ve öğretmenlerin ders işlediklerine dikkat çekti. İlkin, "Bu okullar yaklaşık 5-6 yıl önce yapıldı, fakat hiç kullanılmadı, faaliyete geçirmek için hazırlanılırken bu çökmeler yaşandı ve atıl duruma geldi. Bakanlıktan bunun için ödenek istendiğini fakat hala bir çözüm bulunamadı. Milyonlarca para harcanarak, Atakum heyelan bölgesine yapılan ve tabanı çöktüğü için açılamadan kullanılamaz duruma gelen 3 adet okul binasının ve halen çökmeye devam ederek hemen yanı başındaki Prof. Dr. Necmettin Erbakan Ortaokulu öğrencilerini ve öğretmenlerini tehdit eden binaların sorumlusu kimdir ve bu durumun giderilmesi için hangi çalışmalar yapılmaktadır. Yetkilileri bir an önce tatmin edici açıklama yapmaya, ihmali olanlardan hesabını sormaya ve Necmettin Erbakan Ortaokulu’nda eğitim öğretime devam eden eğitimcilerin, öğrencilerin ve tedirgin olan velilerimizin gönlüne su serpecek açıklamalar yaparak bir an önce önlem almaya davet ediyoruz" dedi.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince, okul kampüs alanında inceleme yapıldığı bildirse de söz konusu durumla alakalı sorumlulara soruşturma açılıp açılmadığı hakkında bilgi verilmedi..

İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.