3600 ek göstergede yeni gelişme: İlkokul ve ortaokul mezunlarına verilmesi TBMM Gündeminde

3600 ek göstergede yeni gelişme: İlkokul ve ortaokul mezunlarına verilmesi TBMM Gündeminde
İlkokul ve ortaokul mezunu memurlara 3600 ek gösterge verilmesi, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çalışma Bakanlığının 3600 ek gösterge konusundaki son çalışmal

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, ilkokul ve ortaokul mezunu olan memurların 3600 ek gösterge sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

Tahtasız şu ifadeleri kullandı:

Kamuoyunda 3600 Ek Gösterge olarak bilinen yasa 2022 yılında yürürlüğe girdi. Düzenlemeyle tüm memurların ek göstergesine 600 puan eklendi. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergeleri 3 bin 600'e çıkartıldı. Ancak bu düzenlemede ilkokul ve ortaokul mezunu olan memurlara 3600 ek gösterge verilmedi.

Bu doğrultuda;

1- Devlete uzun yıllar hizmet etmiş ve emekli olmuş memurlara 3600 ek gösterge verilmesi ile ilgili bir çalışma var mıdır?

2- Böyle bir çalışma varsa içeriği nedir ve ne zaman Meclis'e gelecektir?

NOT : HABERİMİZ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTEBİLİRSİNİZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
25 Yorum