Maliye Bakanı Şimşek'ten memurlara kötü haber!

Maliye Bakanı Şimşek'ten memurlara kötü haber!
Kamuda tasarruf paketinde neler var? Kamuda tasarruf paketi maddelerinde memurlarla ilgili hangi düzenlemeler var? İşte Detaylar...

Kamuda Tasarruf Paketinde memurlarla ilgili hangi düzenlemeler yer alıyor? Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, düzenlediği toplantıda memurlara kötü haberi verdi! Lojman kiralanması, kamuda personel servisi, sosyal tesisler, yeni memur alımı gibi memurları yakından ilgilendiren düzemeler geliyor. İşte Kamuda Tasarruf Paketi'nin detayları...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanan Kamuda Tasarruf Paketi'nin içinde milyonlarca memuru ilgilendiren düzenlemeler de yer aldı.

Buna göre, kamuda esnek ve uzaktan çalışma modellerinin geliştirileceği de belirtildi. Buna göre, yeni lojman kiralanması durdurulacak, kamuda personel servisi hizmeti kaldırılacak ve sosyal tesisler satılacak.

Ayrıca kamuda yeni personel istihdamının 3 yıl boyunca emekli olanlarla sınırlandırılırken destek personeli sayısı da azaltılacak.

Yeni tasarruf tedbirleri kapsamında memurlarla ilgili düzemeler şöyle:

- Doğal afet ve güvenlik hariç, yeni lojman ve sosyal tesis alımı/ yapımı ve kiralanması süresiz olarak yasaklanacak.

- Savunma ve güvenlik hariç, mevcut sosyal tesisler ekonomiye kazandırılacak.

- Lojman kiraları ve sosyal tesis ücretleri rayiç bedel dikkate alınarak gözden geçirilecek.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum