Memura Bayram İkramiyesi Gündeme Getirildi!

Memura Bayram İkramiyesi Gündeme Getirildi!
Memurlara bayram ikramiyesi ödenecek mi? Sadece emeklilere verilen ikramiyenin, artık memurları da kapsayacak şekilde genişletilmesi bekleniyor. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, tıpkı emekliler gibi memurlara da bayram ikramiyesi verilmesini...

Memur sendikaları görevi başındaki memurlara bayram ikramiyesinde ısrarcı davranıyor ve her fırsatta, tıpkı emeklililer gibi yılda iki kez ikramiyesi istiyor. Konuyla ilgili olarak konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili Talip Geylan, artık bu ayrımcılığa son verilmesini, görev başındaki memurların da bu ikramiyeden faydalanması gerektiğini ve ülkemizin bütçesinin bu ödemeyi yapacak güçte olduğunu söyledi.

Memurlara bayram ikramiyesi, Sayın Geylan tarafından şu şekilde dile getirildi:


AYRIMCILIK BİTSİN, MEMURA DA BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLSİN!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Işıkhan, emeklilere verilen 2000 TL’lik bayram ikramiyesinin yükseltileceğini duyurdu. Dilerim kayda değer bir artış sözkonusu olur.

Ancak görevi başındaki memurlarımızın da ikramiye kapsamına alınması artık sağlanmalıdır. Yaklaşık 15 milyon vatandaşına bu ikramiyeyi verebilen bu ülkenin bütçesi, aktif çalışan memurlarımıza da ödemekle sarsılmaz!

Gelin ayrımcılığa son verelim ve kamu hizmetini yürüten memurlarımıza da bayram ikramiyesi ödeyelim.

HABERİMİZ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTEBİLİRSİNİZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
12 Yorum