Memurlar NEDEN Emekli Olmak İstemiyor! Sendika Başkanından Hükümete, Toplu Sözleşme UYARISI

Memurlar NEDEN Emekli Olmak İstemiyor! Sendika Başkanından Hükümete, Toplu Sözleşme UYARISI
Yeni tasarruf paketine ilişkin değerlendirme yapan Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memurların emekli olmak istemediğini ve 65 yaşına kadar çalışmayı planladıklarını belirtti. Kahveci, toplu sözleşme kazanımları konusunda da hükümete uyarıda bulundu.

Memur emekli olmak istemiyor diyen Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memurların 65 yaşına kadar görevde kalmayı tercih ettiğini söyledi. Genel Başkan Kahveci konuşmasında ayrıca, memur servis hizmetlerinin kaldırılmasının, toplu sözleşme kazanımlarına darbe vurmak olduğunu belirtti...

Memur Geçim Sıkıntısı Nedeniyle Emekli Olmuyor!

Geçim sıkıntısı nedeniyle memurlar emekli olmayı tercih etmiyor. Bu konuyu gündeme getiren Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Emekli maaşlarının düşüklüğü nedeniyle kamu görevlilerimiz emekli olmak istemiyor. Tüm memurlar 65 yaşına kadar görevlerinde kalmayı tercih ediyor.” dedi.

Memur Servisleri ve Toplu Sözleşme Uyarısı

Toplu taşıma olan yerlerde personel servislerini sonlandırmanın da kamuya hiçbir faydası olmayacağı gibi aksine zarar getireceğini anlatan Kahveci, “Bu karar özellikle trafik yoğunluğunun olduğu büyükşehirlerde daha fazla trafik, iş gücü kaybı ve yakıt masrafı yaratacaktır. Bunun yanında servis hizmetlerine yönelik olarak alınmış toplu sözleşme kararlarının da böyle bir çalışma ile iptal ediliyor olması, sendikacılık ve toplu sözleşme ilkelerine aykırı bir durum olarak toplu sözleşmenin özerkliğini yok etmek anlamı taşıyacaktır. Toplu sözleşme ile alınan kararların idari keyfiyetle iptal edilmesi, örgütlenme özgürlüğüne ve toplu sözleşme hakkına darbe vurmak anlamına gelmektedir. Böyle bir karar, diğer toplu sözleşme hükümlerinin de iptal edilebilmesinin önünü açacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
9 Yorum