Seçimlerin üzerinden tam 9 ay geçti, 3600 ek göstergede hiçbir adım atılmadı!

Seçimlerin üzerinden tam 9 ay geçti, 3600 ek göstergede hiçbir adım atılmadı!
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 1. dereceye yükselen memurların 3600 ek gösterge sorunlarını gündeme taşıdı.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 3600 ek gösterge hususunda, seçimlerin üzerinden tam dokuz ay geçtiği halde hiçbir adım atılmadığını söyledi. Kayışoğlu, 3600 ek göstergeye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

''Seçimlerden önce, 1 Mayıs 2023'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Birinci dereceye gelmiş bütün memurlara 3600 ek gösterge verilmesi için kanun hazırlığı yapıldığını.” söylemişti. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’da seçim vaadi olarak “Birinci derecedeki bütün memurlara 3600 ek gösterge verileceğini.” söylemişti fakat seçimlerin üzerinden tam dokuz ay geçti hiçbir adım atılmadı. Bu sözünüzü yerine getirmek için hâlâ ne bekliyorsunuz, yeni bir seçim mi bekliyorsunuz diyorum?''

NOT: HABERİMİZLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YORUM OLARAK YAZABİLİRSİNİZ.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
18 Yorum