Son dakika: Memur ve emekli maaşlarına enflasyon farkı garanti! Yüzde 11,53’lük zam CEPTE!

Son dakika: Memur ve emekli maaşlarına enflasyon farkı garanti! Yüzde 11,53’lük zam CEPTE!
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan enflasyon verilerine göre, memur ve emekliler daha ikinci aydan maaş zammını garantiledi.

Milyonlarca memur maaşı ve emekli zammı için, şubat ayında TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları ile kesinlik kazandı. Açıklanan verilere göre, enflasyon rakamları Şubat ayında aylık bazda yüzde 4,53 , yıllık bazda ise yüzde 67,07 arttı. Yıllık enflasyonda 15 ayın zirvesi görüldü.

2 aylık enflasyon verisinin ardından Temmuz zammı için SSK ve Bağ-Kur emeklisi şimdiden yüzde 11,53’lük artışa hak kazandı. Memur maaşı zammı içinse enflasyon farkı daha ikinci aydan garantilenmiş oldu.

MEMUR ENFLASYON FARKINI CEBE KOYDU

Yılın ikinci enflasyon rakamları sonrasında memur ve emekli zammı için rakamlar da ortaya çıktı! Memur ve memur emeklisinin ise 2024 yılının ikinci yarısı için yüzde 10 toplu sözleşme zammı bulunuyor. Başka bir deyişle, Ocak-Haziran (Haziran dahil) arasındaki enflasyon yüzde 10'un altında kalırsa memurlar enflasyon farkı almayacaktı. Ancal memur ve memur emeklisi açıklanan yüzde 4,53’lük enflasyon rakamı sonrasında yüzde 10'luk zammı daha ikinci aydan garantiledi

EMEKLİ ZAMMINDA O ORAN ŞİMDİDEN TAMAM

Öte yandan enflasyon SSK, Bağ-Kur emeklisi maaşları üzerinde kritik öneme sahip enflasyon rakamları sonrası milyonlarca kişi Temmuz zammı için hesaplamalara şimdiden başladı. Yüzde 4,53’lük Şubat rakamı sonrası SSK ve Bağ-Kur emeklisi şimdiden 11,53’lük zammı cebe koydu.

mynet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum