Türkeş Güney, 3600 ek gösterge de Memur-Sen'i sorumlu tuttu!

Türkeş Güney, 3600 ek gösterge de Memur-Sen'i sorumlu tuttu!
Milyonlarca memurun dört gözle beklediği 3600 ek göstergeyle ilgili yeni gelişme...Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, 1. dereceye 3600 ek göstergenin gecikmesinde sorumluluğun Memur-Sen'de olduğunu söyledi.

Birinci derecede olan memurların beklediği 3600 ek göstergede halen adım atılmadığını belirten Genel Başkan Türkeş Güney, seçimlerden önce mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti. İşte Sayın Güney'in ifadeleri...

“SEÇİMDEN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Kamu çalışanlarının beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney bir çağrıda bulunarak, “Birinci dereceye 3600 ek göstergenin gecikmesinin nedeni; yetkili sendikanın toplu sözleşme masasında attığı imza, yaptığı mutabakattır. Yetkili sendika memura kötülük yapmıştır. Bizim talebimiz ve beklentimiz verilen sözlerin tutulması ve ek gösterge tartışmasının sona ermesi, memurun gündeminden çıkarılması için bunun seçimlerden önce mutlaka hayata geçirilmesidir” dedi.

“ZAMANI BELLİ OLMAYAN BİR MUTABAKAT METNİNE İMZA ATILDI”

Birinci derecedeki kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge konusunun geçen toplu sözleşmede karara bağlandığını hatırlatan Güney, geçtiğimiz dönem karara bağlanan 7’nci Dönem Toplu Sözleşme masasına dikkat çekerek, “Önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, birinci dereceye 3600 kanun teklifi hazır derken, yetkili sendika, kamu kurum ve kuruluşlarından görüş alınmasını, birinci dereceye gelen ‘bazı’ memur ve diğer kamu görevlilerinin 3600 ek gösterge rakamından faydalandırılması hususunda çalışma yapılacağını, ancak bu çalışmanın ne zaman sonuçlanacağı ya da 3600 ek göstergenin hangi tarihte tamamlanacağı belli olmayan bir mutabakat maddesine imza atmıştır” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
23 Yorum