Valinin azarladığı, müftü istifa etti!

Valinin azarladığı, müftü istifa etti!
Vali’nin cemaatin önünde azarladığı öne sürülen Müftü Nihat Kök, istifa etti.

Cuma namazında cemaatin önünde, Batman Valisi Ekrem Canalp'in azarladığı iddia edilen İl Müftüsü Nihat Kök, istifa etti. İstifası kabul edilen Kök'ün yerine yeni müftü atandığı bildirildi.

Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Teşkilat çalışmaları kapsamında önceki gün Batman’a uğramış arkadaşlarımıza ‘il müftümüzden de randevu alın görüşelim’ demiştim. Orada bulunan kalabalık bir grup ‘Başkanım haberiniz yok galiba, il müftümüz görevden affını isteyerek Ankara’ya gitti’ dediler. Doğrusu çok şaşırdık. ‘Konuya ilişkin detaylı bilgi verebilir misiniz? dedim. Orada bulunanlar ‘Başkanım, valimiz her platformda, her toplantıda, köy ziyaretlerinde, mahalle toplantılarında, kurum amirleri toplantılarında sürekli il müftümüzü küçük düşürücü azarlayıcı cümleler sarf ederek toplum içinde sürekli rencide ediyordu. Bu duruma uzun süre sabreden il müftümüz nihayet dayanamayarak personel ile bir veda programı düzenleyip görevinden affını talep ederek Ankara’ya döndü’ şeklindeki kamuoyuna yansımış iddiaları bana ilettiler”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum