İmamlara 2 kez verilen kadro FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE 11 yıldır neden verilmiyor?

İmamlara 2 kez verilen kadro FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE 11 yıldır neden verilmiyor?
DİYANETİN emektarı FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ 11 yıldır kadrosuz ve özlük haklarından mahrum bir şekilde devletimizin diyanetimizin şahlanmasına büyümesine vesile olmuştur.

Peki ya devlet büyüklerimiz, sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN,diyanetin yöneticileri , yetkili sendikacılar ve Cumhur ittifakı; emektar FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİMİZ için 11 yıldır KADROSU ve özlük hakları neden verilmiyor??

11 yıldır herkesime kadrosunu ve hakkını verirken bizler sürekli neden kapsam dışı bırakıldık?

-2015 yılında İmamlara Kadro verildi. BEKİR BOZDAĞ’ın girişimleriyle kadrolu oldular.Lakin FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ kapsam dışı bırakıldı.

-2022 yılında vekil imamlar kadroya alındı. Lakin yine FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ kapsam dışı bırakılıp kadromuz verilmemiştir

11 yılda İMAMLARA 2 defa kadro verilirken FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE hiç kadro verilmeyip sürekli kapsam dışı bırakılmıştır.Ayrıca her dönem KPSS puanıyla kadroya atanmaları yapılmış olup yığılmaya sebeb olmamıştır.Sigortaları 30 gün üzerinden yatmaktadır.

Bizler neden kapsam dışı bırakıldığımızı sorduğumuzda verilen cevaba göre; statümüzün farklı olduğunu bir statümüz olmadığını söyleyerek böyle aciz bahanelerde bulundular.

FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ olarak sormak isteriz

Devletimiz, diyanetimiz bizlere 11 yıldır bir statü vermekten alıkoyan nedir ? Yoksa bir statü verecek kadar bir gücünüz mü yok ?

Diyanet te görev yapan FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE sorulan soruda “diyanet personeli misiniz” ? Sorusuna hayır diyanet personeli değildir şıkkını işaretlettirmek akıl karı iş midir

Hem diyanette KPSS+dhbt+mülakat puanları ile kadrolu atama yapılır gibi alınıp çalışacaksınız hem de sizi personeli olarak görmeyecekler.

Üstelik kadrolu olarak yeni atadığı kardeşlerimize bilgileri tecrübeleri yok diyerek biz FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE tecrübeli olduğumuz için stajyer eğitimi vermemizi istiyorlar.

Bu bizlere yapılan en kötü hakaretlerden birisidir.

Kısacası bizlere statünüz yok bu yüzden sizi kadroya almadık bahanesi ile karşımıza çıkılmaktadır.

2.ci bahane ise “Sayınız çok”ve “size ihtiyaç yok” bahanelerine sığınarak bu yüzden size kadro vermek istemedik diyorlar.

Vaktinde Düzenli bir atama yapmayarak bizleri mağdur etmeleri yığılmanın olmasına 25 bin civarı yığılmaya sebeb olmuştur. Bu bizlerin suçu değil siz büyüklerimizin suçudur emeklerimizin puanlarımızın heba olmasına göz yumdunuz. Bizler bu dönemde hem FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ olarak görev yaptık hem sınavlara çalışıp atanmak için uğraştık lakin atamamız yapılmadığı için aldığımız puanlarımız çöpe gitti.

*2013 Den 2018 e kadar kuran Kursu öğreticisi alımı hiç yapılmadı.aldığımız puanlarımız çöpe gitti*

2018 de 100 kişilik bi kontenjan verildi

Sonrasında *ortaöğretim ve önlisans kategorisi kapatıldı*

yine emeği hiçe sayılan ataması yapılmadığı için puanları kullanamadan çöpe giden biz FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ olduk*

Şunu da sormak isteriz madem bizlere ihtiyaç yoktu 11 yıldır neden çok sayıda Fahri (geçici) Öğreticilerini çalıştırdınız?

11 yıldır kadro talebimiz neden karşılanmıyor?

*CUMHUR İTTİFAKI FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE KADRO SÖZÜ VERDİĞİ HALDE NEDEN TUTMUYOR*

Talebimiz; yıllarca atama şartlarını taşıyarak diyanette KPSS+dhbt +mülakat ve belirli belgelerle hizmet etmiş FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİNE görevde olup olmama şartı aranmadan SGK prim günleri baz alınarak EMEK+TECRÜBE KADROLARI VERİLMELİDİR.*

*- Fahri (geçici) Kuran Kursu Öğreticilerinin aylık 8-9 günlük yatan SGK primlerinin geçmişe dönük ve geleceğe yönelik sigortaları 30 gün üzerinden yatırılarak emeklilik hakkı sağlanması talebimizdir.

FAHRİ (geçici) KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ PLATFORMU

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum