Giresun Sağlık Sen: 12 – 18 Mayıs Hemşireler haftamız kutlu olsun

Giresun Sağlık Sen: 12 – 18 Mayıs Hemşireler haftamız kutlu olsun
Hemşireler haftası ve 2019 yılı hem hemşirelerimizin hem de bu alanda çalışan çalışma arkadaşlarımızın sorunlarının çözüleceği zamandır. Bu zamanda taşın altında eli olan sendikamız hemşirelerimizin ve sağlık camiasının savunucusu olmaya devam edecektir. 12 – 18 Mayıs Hemşireler haftamız kutlu olsun.

Hemşire, bir kardeş bir bacı olarak geçer sözlüklerde. Hastalarına o kadar yakınlık gösterir iyi olmaları için uğraş verir. Hastalarını tıpkı bir annenin evladının hasta olduğunda takip ettiği gibi oda hastalarını öyle takip eder, öyle tanır onları. Yeri gelir evdeki hasta çocuğunu bırakıp işe gelir hastalarıyla ilgilenir. Yeri gelir evde ailesini yalnız bırakıp sabaha kadar hastalarının iyi olması için uğraşır. Sesini çıkarmaz hemşire; savaş derler yaralılara yardıma koşar, hastane derler hastalara koşar. Ayrım yapmadan insanlar arasında hastası kim olmuşsa ona şefkatini gösterir. Karşılık beklemeden yapılan bir meslek annelikse eğer ikincisi de hemşireliktir.

Bizim için bu kadar uğraşan hemşirelerimizin sorunlarının çözülmesi gerektiği yerde her gün artarak devam etmektedir. Gelişen teknoloji ile tedavi şartlarının, hastaneye ulaşmanın hatta hekimlere ulaşmanın bile kolaylaştığı bir çağda hemşire sayısı yeterinde arttırılmadığından iş yoğunluğu arasında sosyal hayatları bitme durumuna getirilmiştir. 24 saat nöbete birde yoğunluk eklenince belki de birçok gece evde ailesinden uzak kalmaktadır. Döner sermayelere bindirilen yükler neticesinde de döner sermayeleri kesilmiş bir de üstüne ülkemizin içinden geçtiği zor günler eklenince daha da çökmekte. Bunların üstüne birde şiddet konusu eklenmekte hastaneler gün geçtikçe artan şiddet de günlük haberin arasında kaybolup gitmekte. Bu kadar sorunun arasında bakanlıkça tutulmayan sözlerde cabası oluyor. Yıpranma payını sendikamızın Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız söz gibi çıkarmayıp bürokrasiyle engellendiler. Birçok hemşiremizin geçmişini silip atılmış gibi yapıldı. Ama sendikamız bu davasından vazgeçmeyecek ve geçmiş yıllarını kapsayan düzenleme yaptırılacaktır. Ek gösterge kısmında da yine sözümüzü almamıza rağmen bakanlıklarca bu konularda herhangi bir adım atılmayışı da hemşirelerimizi daha çok yıpratmakta. Hemşireler haftası ve 2019 yılı hem hemşirelerimizin hem de bu alanda çalışan çalışma arkadaşlarımızın sorunlarının çözüleceği zamandır. Bu zamanda taşın altında eli olan sendikamız hemşirelerimizin ve sağlık camiasının savunucusu olmaya devam edecektir. 12 – 18 Mayıs Hemşireler haftamız kutlu olsun.

"Hemşirelerimize sağlık çalışanlarımıza sizlere yardıma koşan insanlara tebessüm edin."

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.