Sağlık Çalışanları Hâlâ 2013’te Aldıkları Maaşa Çalışıyorlar

Sağlık Çalışanları Hâlâ 2013’te Aldıkları Maaşa Çalışıyorlar
Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Zonguldak Ereğli ve Alaplı ilçe teşkilatının düzenlediği kahvaltı programında üyeler ile bir araya geldi. Semih Durmuş kahvaltı programında önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş açıklamasında;

“Sağlık çalışanları için iliklenmesi gereken ilk düğme DÖNER SERMAYE sistemidir! Döner sermaye düğmesi yanlış iliklenince bütün düğmeler yanlış iliklenmektedir. Sağlık çalışanları hâlâ 2013’te aldıkları maaşa çalışıyorlar. Zira maaşlara zam gelse bile döner sermaye zaman içinde sıfırlandığı için toplam ücret değişmemektedir!

Sendika olarak seçildiğimiz günden itibaren ilk oluşturduğumuz komisyon 'döner sermaye komisyonu' oldu. Öncelikli olarak ortaya koyduğumuz genel kriterlerimiz var. Bunların ilk başında gelen hekim ve hekim dışı personelin havuzlarının ayrılması gerektiğidir. Eğer bugünkü döner sermaye mantığı içerisinde hekim, hekim dışı personelin yani performans üreten hekim ile performans üretmeyen hekim dışı personelin ücretlerinin aynı havuzdan verirseniz burada adaleti sağlayabilmeniz mümkün değildir. İkinci olarak dağıtılacak olan döner sermayenin hastanenin gelirlerine göre düzenlenmemesi gerekir.

Eğer hastanenin gelirlerine bağlı ve bağımlı hale getirirseniz, hastaneler arasında adaleti sağlayamaz olursunuz"

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum