Sağlıkta Şiddet Veteriner Hekimleri de Mağdur Ediyor (TVHB basın açıklaması)

Sağlıkta Şiddet Veteriner Hekimleri de Mağdur Ediyor (TVHB basın açıklaması)
Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar, sağlık mesleklerinin bir parçası olan veteriner hekimleri de olumsuz etkilemektedir.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde görevli Serbest Veteriner Hekim Ali İskender Bayazıt’ın görevi sırasında bir hayvan sahibi tarafından fiziki saldırıya uğraması ve son yıllarda veteriner sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artması Türk Veteriner Hekimleri Birliğini (TVHB) harekete geçirdi.

TVHB Merkez Konseyi tarafından yapılan açıklamada saldırıyı yapanların bir an önce hak ettiği cezayı almaları talep edildi. Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Bu hafta içerisinde Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde görevli Serbest Veteriner Hekim Ali İskender Bayazıt’ın bir hayvan sahibi tarafından ilaç ve tedavi masrafını yüksek bulması gibi asla kabul edilemez bir gerekçeyle saldırıya maruz kaldığı haberi bizleri üzmüştür. Bu çirkin saldırıyı esefle ve nefretle kınıyoruz. Ülkemizin hayvan sağlığını korumak, hayvancılığını geliştirmek, gıda güvenliğini sağlamak ve zoonotik hastalıklarla mücadele ederek halk sağlığını korumak için 7/24 ve son derece zorlu arazi şartlarında görev yapan meslektaşlarımızın emeklerinin değeri ölçülemez!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi olarak meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken,  veteriner sağlık çalışanlarına yönelik benzeri saldırıların bir daha tekrarlanmaması için her türlü demokratik ve hukuki yollarla bu gayri insani uygulamayı yapanların hak ettiği cezayı almalarını talep ediyoruz.”

Ali EROĞLU
TVHB Merkez Konseyi Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.