3319 Kodlu Harita ve Kadastro Mezunlarından 1000 Atama Talebi

3319 Kodlu Harita ve Kadastro Mezunlarından 1000 Atama Talebi
2020 kpss' sine 5 ay kalmış olmasına rağmen HARİTA KADASTRO TEKNİKERLERİ olarak 2018 kpss'den aldığımız yüksek puanlarla atanamadık ve hala atama bekliyoruz. HARİTA KADASTRO TEKNİKERLERİ olarak yetkililerden mağduriyetimizin çözümü noktasında adım bekliyoruz.

3319 nitelik kodlu HARİTA VE KADASTRO Mezunları olarak;

Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız MURAT KURUM BEY'e,

Sayın Tapu Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki Bey'e,

Sayın Tapu kadastro Genel Müdür Yardımcımız ÖMER SİNAN BAYÇELEBİ'ye çağrımızdır.

Sayın yetkililer bölümümüz her sene binlerce mezun vermesine rağmen 2018 den bu yana bizlere kadro verilmemesi bizleri ve ailelerimizi derinden üzmüştür. 

2020 kpss' sine 5 ay kalmış olmasına rağmen HARİTA KADASTRO TEKNİKERLERİ olarak 2018 kpss'den aldığımız yüksek puanlarla atanamadık ve hala atama bekliyoruz. HARİTA KADASTRO TEKNİKERLERİ olarak yetkililerden mağduriyetimizin çözümü noktasında adım bekliyoruz. Verdigimiz büyük emegin aldığımız 85 üstü puanlarımızla kanıtlamış bireyler olarak yetkililerden kadro talebimize olumlu yanıt bekliyoruz. 40 bin mezunu olan olan bir bölümün 2 yılı sıfır(0) atamayla bitirilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

İstihdam alanımız olan başta Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 2 yıldır yaptığı sözleşmeli veya kadrolu hiç bir alımda bizlere yer vermemiştir. TKGM 2018 den bu yana defalarca personel ataması yaparken her seferinde kurumun asıl personel ihtiyacını karşılayacak olan biz HARİTA KADASTRO TEKNİKERLERİNE yer vermemesi bizlerin mağduriyetini büyütmüştür. 

BİZLER 2 yıldır atama bekleyen gençler olarak sayın yetkililerimizden bizi duymalarını ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Cumhurbaşkanımız tarafından 2020 temmuzdaki Merkezi atamada TKGM ye verilen 105 kadronun sadece HARİTA KADASTRO TEKNİKERLERİNE verilmesini istiyoruz. Bu atama bir çok arkadaşımızın mağduriyetini giderecek diger meslektaşlarımıza umut olacaktır. Ayrıca kpss den aldığımız 85 üstü puanların geçersiz olmadan TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNMÜZDEN bin (1000) sözleşmeli alım bekliyoruz.

Yetkili sendikamız olan Bayındır memur-sen genel başkanımız sayın SONER CAN TUFANOGLU'ndan ve genel başkan yardımcısı sayın GÖKHAN ŞİMŞEK beyden bizlere destek olmasını bekliyoruz. 

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum