Atama bekleyen mühendis ve veterinerler bakanlığa seslendi

Atama bekleyen mühendis ve veterinerler bakanlığa seslendi
Kamuda atama bekleyen gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler bugün Ankara Ulus Meydanı’nda taleplerini dile getirdi

Ankara Ulus Meydanı'nda kamuda atama bekleyen gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler, taleplerini dile getirmek için basın açıklaması yaptı.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Yapılan açıklamada; “KPSS puanlarımızı aldık ve atanmak için hazır bir şekilde Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan müjdeli haberi bekliyoruz. Geçtiğimiz 1 aylık süreçte bu müjdeden mahrum kalan tek meslek grubu biziz ama umutsuz değiliz. Çünkü bizler vatanına milletine aşık, Türkiye sevdalısı gençlerden oluşmaktayız ve hak ettiğimiz atamayı alacağımıza eminiz. Tarımla ve gıdayla buluşmak, görevimizin başında olmak istiyoruz. Bağda, bahçede, tarlada, ahırda ve milletimizi güvenilir gıdaya ulaştırabilmek için gıda işletmelerinin denetiminde yer almak istiyoruz” denildi.

“Ulus Meydanı'ndan 3. kere bakanlığa sesleniyoruz”

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Atama bekleyen mühendisler adına açıklama yapan gıda mühendisi İrem Saçak, yeni Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya başarılan diledi ve şunları söyledi:

“Bugün tarıma atama bekleyen meslek grupları olarak toplandık ve Ankara Ulus Meydanı'nda üçüncü kere bakanlığımıza sesleniyoruz. Geçmişe perde çekip bu basın açıklamasının sonuncu olmasını temenni ediyoruz. Bizler; tarıma, toprağa, sağlıklı gıdaya, hayvancılığa gönül ve ömür vermiş gıda mühendisleri, veteriner hekimler ve ziraat mühendisleri olarak, yıllardır sesimizi duyurma mücadelesi veriyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı, son dört yılda toplamda 690 kişilik ziraat mühendisi, 499 kişilik veteriner hekim ve güvenilir gıdanın teminatı olan gıda mühendislerinden ise sadece 149 kişilik istihdam gerçekleştirmiştir. Mezun sayılarına oranla son derece düşük olan bu sayılar hepimizi kaygılandırmaktadır.

Türkiye bir gıda, tarım ve hayvancılık cennetidir. Verimli toprakları, eşsiz iklimi ve nitelikli mezunlarıyla ülkemize ve ihracata yetebilecek bir tarım, hayvancılık ve gıda endüstrisi potansiyeli mevcuttur. Bu amaçla; ziraat mühendislerinin tarım politikaları kapsamında hizmet vermeleri, hayvancılıkta zoonoz hastalıkların önlenmesi ve hayvansal üretimin artması için veteriner hekimlerin çalışmaları, gıda zehirlenmelerinin hat safhada olduğu, taklit ve tağşişin sıkça görüldüğü bu dönemde gıda mühendislerinin sahada olmaları büyük önem arz etmektedir. Tüm bu alanlarda çalışma yürütecek nitelikli kişiler, yani bizler, KPSS puanlarımızı aldık ve atanmak için hazır bir şekilde Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan müjdeli haberi bekliyoruz. Geçtiğimiz 1 aylık süreçte bu müjdeden mahrum kalan tek meslek grubu biziz ama umutsuz değiliz. Çünkü bizler vatanına milletine aşık, Türkiye sevdalısı gençlerden oluşmaktayız ve hak ettiğimiz atamayı alacağımıza eminiz. Tarımla ve gıdayla buluşmak, görevimizin başında olmak istiyoruz. Bağda, bahçede, tarlada, ahırda ve milletimizi güvenilir gıdaya ulaştırabilmek için gıda işletmelerinin denetiminde yer almak istiyoruz."

ANKA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum