Çevre Mühendisleri Kamu Kurumlarına Atama Bekliyor

Çevre Mühendisleri Kamu Kurumlarına Atama Bekliyor
Çevre mühendisleri yeterli sayıda kadro verilmediği için KPSS’den yüksek puan almalarına rağmen atanamıyor. 2018 KPSS puanına dayalı olarak yapılan üç merkezi yerleştirmede Çevre mühendislerine toplamda 23 kadro açıldı.

Merhaba , bizler Çevre mühendisi olarak yıllardır atama sayılarımız maalesef çok düşük.Sizlerin tweetinize istinaden yazıyorum.Sesimiz olmanızı talep ediyoruz. Desteğiniz için çok teşekkür ederiz.

Çeşitli platformlarda birleşen ve seslerinin duyulmasını isteyen Çevre mühendisleri, kamuda istihdam edilmeyi talep ediyor. Çevrenin doktorları olarak anılan Çevre mühendislerinin kamuda istihdamının iklim değişikliği ve çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini en az seviyeye indirmek, sıfır atık projelerinin işinin uzmanları öncülüğünde başarılı şekilde sürdürülmesi için önem arz etmektedir.

Çevre mühendisleri yeterli sayıda kadro verilmediği için KPSS’den yüksek puan almalarına rağmen atanamıyor. 2018 KPSS puanına dayalı olarak yapılan üç merkezi yerleştirmede Çevre mühendislerine toplamda 23 kadro açıldı. Bunun yanında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan 2153 mühendis alımında Çevre mühendislerine yer verilmemiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında konuyla ilgili lisans eğitimi almış Çevre mühendisleri görev beklemektedir. 

Çevre mühendisleri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler gibi kamu kurumlarının personel alım ilanlarının yayımlanmasını bekliyorlar. Bu kapsamda Çevre mühendisleri merkezi yerleştirmeyle kamuya en az 500 atama talep ediyor.  İlgili makamların biz Çevre mühendislerinin sesini duymasını ümit ediyor, mağduriyetimizin en kısa zamanda giderileceğine inanıyoruz. Saygılarımızla.

ATAMA BEKLEYEN ÇEVRE MÜHENDİSLERİ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.