Danıştay'a Zabıt Katibi Alım Usulündeki Değişiklik Resmi Gazetede

Danıştay'a Zabıt Katibi Alım Usulündeki Değişiklik Resmi Gazetede
Resmi gazetede bugün (24 Mart 2017) yayımlanan Yönetmelik değişikliği ile, Danıştay Başkanlığına ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların seçimine ilişkin usul ve esasları da düzenleyen “Danıştay Personeli Atama Ve Nakil Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı. Bu düzenleme ile Danıştaya Zabıt Katibi alımında yapılan uygulama sınavına çağrılacak aday sayısına sınırlama getirildi. İşte o düzenleme..

Bugün (24 Mart 2017) yayımlanan Yönetmelik değişikliği ile, Danıştay Başkanlığına ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların seçimine ilişkin usul ve esasları da düzenleyen “Danıştay Personeli Atama Ve Nakil Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı. Bu düzenleme ile Danıştaya Zabıt Katibi alımında yapılan uygulama sınavına çağrılacak aday sayısına sınırlama getirildi. İşte o düzenleme..

DANIŞTAY PERSONELİ ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 17/12/2011 tarihli ve 28145 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin birinci fıkrasına (c) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki bent eklenmiştir.

“ç) Merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının yirmi katı kadar aday çağrılır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Danıştay Başkanı yürütür.

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.