Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Sözleşmeli Er Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! En Az İlköğretim Mezunu 1640 Personel Alınacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Sözleşmeli Er Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! En Az İlköğretim Mezunu 1640 Personel Alınacak
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 2019 yılı için 1640 sözleşmeli er alımı için başvuru kılavuzunu yayımladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı için başvuru şartları nelerdir? En az ilköğretim mezunu ve 25 yaşını bitirmemiş adaylar için başvuru tarihi ne zaman?

MSB DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ
DİKKAT:
1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.
2. Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.
4. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.
5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).
6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;
            a FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,
            b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.
Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.
7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.


Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ