Derya Kömürcü, son anket sonucunu açıkladı

Derya Kömürcü, son anket sonucunu açıkladı
Yöneylem Araştırma Direktörü Doç. Dr. Derya Kömürcü, TELE1 televizyonunda yaptıkları son anket sonuçlarını açıkladı

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun belirlenmesinin ardından ilk anketler de kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. TELE1 televizyonunda yayınlanan “Açıkça” programına Yöneylem Araştırma Direktörü Doç. Dr. Derya Kömürcü konuk oldu.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kömürcü, son yaptıkları anket araştırmasının sonuçlarını paylaşarak, "Son 3-4 günde yaşananların gerisinde kalmış bir araştırma. 6 Mart itibarıyla yepyeni bir döneme geçtik. Ancak şu anda da yaklaşık %5'lik bir fark korunuyor." dedi. Millet İttifakı'nın ortaya koyduğu tablonun, bu farkın açılarak devam etme olasılığı olduğunu söyledi.

Önümüzdeki seçimin bir cumhurbaşkanlığı seçiminden ziyade bir rejim oylaması olduğunu ifade eden Kömürcü, "Bu rejimin devam etmemesini isteyenler %55 civarında bir çoğunluğu oluşturuyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyenler ise %35-40 aralığındaki banttalar aralarında da 10 puanlık bir kararsız seçmen grubu var." dedi.

Muhalefetin dağılmayıp beraber kaldığını ve ortak aday çıkarttığını söyleyen Kömürcü, bu adayın HDP seçmeni tarafından da desteklenmesi durumunda seçimin Millet İttifakı tarafından kazanabilecek bir duruma gelindiğini aktardı.
milligazete

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.