Sinan Oğan'ın oylarının yüzde kaçı Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'a gider?

Sinan Oğan'ın oylarının yüzde kaçı  Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'a gider?
14 Mayıs'ta gerçekleşen 1.tur Cumhurbaşkanı seçimlerinde yüzde 5.17 alan Sinan Oğan'ın oylarının Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'a yüzde kaçı gider?

Kamuoyu araştırma şirketi SONAR'ın sahibi Hakan Bayrakçı, CNN TÜRK'te katıldığı programda ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'a oy veren seçmenlerin ikinci tur davranışına ilişkin tahminlerde bulundu.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"Sinan Bey olsun, Ümit Bey olsun, kim hangi tarafa destek verirse versin bu 5,17'nin gideceği adresler 0,1-0,2 oynar. Çok değişmez. Sadece bu açıklamalar kendi siyasi geleceklerini şekillendirmek için önemlidir" diyen Bayrakçı, "Ankette de çıktı. Bu 5,17'nin 4'te 1'i yaklaşık 1,25'i Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gider. Yaklaşık 3'te 1'i yani 1,8'i Kemal Bey'e gider. 2'ye yakını da sandığa gitmez. Hiçbir açıklama bu dağılımı çok fazla değiştirmez" ifadesini kullandı.

Bayrakçı, ikinci turda katılım tahminine ilişkin de "O gece katılımın düşeceğini sanmıyorum. Muhalefet tekrar ümitlenirse muhalefetin katılımı artar iktidar da rehavete kapılmayın derse artar" değerlendirmesi yaptı.

cumhuriyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.