Eğitim İş Sendikası'ndan okul müdürü hakkın iddia

Eğitim İş Sendikası'ndan okul müdürü hakkın iddia
Eğitim İş 1 No’lu Şube Başkanı Sabri Mutlu Derince MTAL okul müdürü hakkında hukuksuz davranışlar ve tehdit iddiası nedeniyle açıklama yaptı

Eğitim İş 1 No’lu Şubesi bugün saat 14.30’da şube binasında Derince Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi okul müdürünün Eğitim İş üyelerine karşı yaptığı hukuksuz olduğu iddia edilen davranışlara ilişkin basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Eğitim İş 1 No’lu Şube Başkanı Sabri Mutlu’nun yanı sıra şube üyeleri katıldı.

“GEREKLİ İNCELEME BAŞLATILMADI”

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Mutlu’nun açıklaması ise şu şekilde: “Derince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üyemize karşı yapılan haksız suçlama ve iftiralar sonucunda üyemiz mağduriyet yaşamış ve görev yeri değişmiştir. Sonraki süreçte aynı idareciler bu kez üyemizin eşine karşı yıldırma çalışmaları ve hukuksuz uygulamalar yapmıştır. Bu konu ile ilgili olarak birçok kez İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmüş olmamıza rağmen gerekli inceleme başlatılmamış ya da ağır hareket ederek sorunların daha da büyümesine sebep olunmuştur.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

“TEHDİT EDİLDİ”
İlgili okul yöneticileri tarafından gerek öğretmenler gerekse öğrencilere eğitimciye yakışmayan, devlet ciddiyetinden uzak uygulamalar gerçekleştirilmiştir. Velimiz ve öğretmenlerimiz tarafından savcılığa şikayet edilmiş, ses kaydında kadın öğretmenimizin iffetine yönelik iftiraları, eşi için ise ünlü bir suç örgütü lideri adı verilerek zarar vereceğine dair tehditleri içeren deliller İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Savcılığına teslim edilmiştir.

“AYRICA KINIYORUZ”
İlgili yöneticiler tarafından şikayetten vazgeçilmesi yönünde telkinlerde bulunulmuştur. Hiçbir suçlu hemşericilik ve partizanca tutum nedeni ile farklı sürece tabi tutulmamalıdır. Eğitim İş olarak talebimiz adaletin gecikmeden yerini bulması ve suçluların cezasını almasıdır. Geciken adalet adalet değildir. Öğrencilerimizin bu çirkin sürece dahil edilmesini de ayrıca kınıyoruz. Soruşturmanın bir an önce tamamlanması ve adaletin yerini bulması noktasında sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

kocaeligazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum