İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu sorunu çözecek mi?

3 yıl önce eski Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından hizmete açılan Menteşe Spor Lisesinin sorunları üç yıldır çözülemiyor. İl müdürünün değişmesi ve yeni müdür Emre Çay döneminde de aynı sorunların yaşanması velilerin büyük tepkisine enden oldu. Muğla MEM, konuya ilişkin bir açıklama yaparak sorunların giderileceğini söyledi.

EĞİTİM 03.08.2022, 16:25 Editör
İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu sorunu çözecek mi?

Muğla Menteşe Spor Lisesinde fiziki sorunlar, araç gereç eksiği, kantinin açılamaması gibi sorunları yaşayan öğrencilerin velileri okul yönetimine ve milli eğitim müdürlüğüne tepki gösterdi. Eski İl Müdürü Pervin Töre tarafından açılan okulun sorunları 3 yıldır devam ediyor. Yeni müdür Emre Çay döneminde de sorunların yaşanması üzerine veliler duruma tepki gösterdi.

Muğla Menteşe Spor Lisesi velileri; okulun spor salonunun havalandırmasının bile olmadığını, bahedeki beton saha üzerinde öğrencilerin basketbol, voleybol maçı yaptıkları,  geçen yıl kantinin bile olmadığı, Fen Lisesi binasının bu okula tahsis edileceği sözü verilmesine rağmen  bu sözün henüz yerine getirilmediğini belirterek Milli Eğitim Müdürlüğünün bu sorunu çözmesini istedi.

Velilerin tepkisinin ardından Muğla Milli Eğitim müdürlüğü de bir açıklama yaparak, velilerin taleplerinin haklı olduğuna vurgu yaptı. Şartların iyileştirilmesi için planlamaların mevcut olduğuna vurgu yapan müdürlük, velilerin müsterih olmaları ve sorunların çözüleceği ifadelerine yer verdi.Konuyu İHA muhabiri sosyal medya hesabı üzerinden gündeme getirdi.
öğretmenlersitesi

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Öğretmen 5 ay önce
Emre Müdürüm en kısa sürede bu sorunu çözer o başarılı bir müdürdür Burdurda görev yaptığı kısa süre içinde liyakatsız yeteneksiz başarısız iki il müdür yardımcısını görevden alarak burdurun eğitimine büyük bir katkı sağlamıştır.