İYİ Partili Başkandan, ilçe milli eğitim müdürüne tepki

İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak Şalpazarılı birisin atanmasının düşündürücü olduğunu dile getirdi.

EĞİTİM 03.09.2022, 21:58 Editör
İYİ Partili Başkandan, ilçe milli eğitim müdürüne tepki

İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Olarak Şube Müdürünün Atanmasına tepki gösterdi. Mısır “Madem Şube Müdürü Atanacaktı neden 1 Yıl beklediniz” dedi.

Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak Mehmet Usta’nın atanmasına İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır tepki gösterdi. İlçe Başkanı Mısır “Akçaabat’ta nerdeyse 1 yıldan beri ilçe milli eğitim müdürlüğü vekalet ile yönetiliyordu. Şimdi aynı yerde görev yapan şube müdürü müdür olarak atanmış. Madem bu arkadaşı müdür olarak atayacaktınız neden bu kadar beklediniz” dedi.

Akçaabatlı 2 binden fazla öğretmen olduğunu ve bunlardan 40 kişinin müdürlük yapacak kapasitede olmasına karşılık Şalpazarılı bir kişinin atanmasına da tepki gösteren Mısır “Milli eğitim müdürümüz Akçaabatlı olsun diye o kadar diretildi. Ama gelinen noktada farklı bir ilçeden birisi bu koltuğa atandı. Merak ediyorum. Acaba Akçaabatlı bir müdür bulamadınız mı?. Veya 2 binden fazla öğretmenden bu görevi yapacak bir Akçaabatlı yok mu” dedi.

İlçe Başkanı Mısır, Akçaabat’ta 2 bin eğitimcimizden Milli Eğitim müdürlüğü kriterlerine uyan 40 kişinin bulunmasının ise ayrıca düşündürücü ve üzüntü verici olduğunu da ifade etti.
akcaabathaber

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Kayyum 4 hafta önce
O müdür formliteden atanıyor asıl yetki ilçe basknin da kardeş müftü kymakam milli eğitim müdürleri valiler hepsi formliteden kardeş kayyum adı altinda
Cemal Karıca 4 hafta önce
Okulda yaşanan olumsuzlukları dile getirdiği için müdür yardımcısının gönderildiği bu okulda şu an inceleme ve soruşturma var.

www.seskocaeli.com haber sitesi olarak okul müdürü Özer Güngören’den aşağıdaki iddialarla bir cevap bekliyoruz.

Bakalım okul müdürü bu iddialara cevap verecek mi?

Bekleyip göreceğiz.

"Merhaba ben de Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesinde bir öğrenciyim 9.sınıfım. Okula geldiğim günden beri sürekili olarak para istemek için bahaneler üretiyor bu müdür olacak herif.

Okula başladığımız ilk haftalarda her branşın hocası ayrı bir test kitabı istedi. Ayrıca İŞLER KİTAPEVİ’nin adresini verdi biz niye ayrıca o kitapevi dediğimiz zaman o kitapevi bizim okulun dezenfektan, temizlik malzemeleri vs... gibi ihtiyaçlarını karşılıyorlar denindi.

Sesimizi çıkarmadık. Oysaki ortaokulda böyle bir durum yoktu. Yaklaşık olarak 465.- TL tuttu istenilen kitaplar. Çıtımız çıkmadı. Herkes peşin peşin ödedi. Daha sonrasında tüm 9’lardan sıra masa için 15.- TL toplandı kişi başı. Sınıflar 40 kişi toplam 600.- TL civalarlarında ve ayrıca 5 sınıf var bir sınıf başı 600.- TL’den siz hesaplayın.

https://www.seskocaeli.com/haber/9237937/mudur-bey-bu-iddialara-cevap-verir-mi?ysclid=l7mgxr3kvi577773022
turgutşen 4 hafta önce
Günaydın bu olay sadece orada mı var? Bütün her yerde kimin dayısı kalınsa o götürüyor, liyakat tecrübe yetenek bilgi birikim elde edilen başarılar bunlar hava cıva. Ben 25 yıldır meb deyim bu kadar gelişi güzel içeriksiz dayanaksız ve usulsüz atama yapıldığını görmedim üç beş yıl çalışan bir öğretmen hemen gözünü buralara dikme cesareti gösteriyor ve arıyor dayısını. Sonra da milli eğitim şöyle oldu böyle oldu deniyor suçlu aranıyor aynaya bakan yok. Göz olacak ki aynaya baksın vicdan olmayınca göz de olmuyor.
23
açık