Konya da Eğitim Bir- Sen’li Üyeler İlçe Temsilciliklerinde Atama Değil Seçim İstiyor.

Türkiye'nin normalleştirilmesinde demokratikleştirilmesinde, vesayetten arındırılmasında büyük inisiyatif alan, büyük bedeller ödeyen Eğitimciler Birliği Sendikası’nın Konya 1 Nolu Şubesi;

EĞİTİM 03.12.2022, 10:19 Editör
Konya da Eğitim Bir- Sen’li Üyeler İlçe Temsilciliklerinde Atama Değil Seçim İstiyor.

Şubenin Mavi Marmara Gazisi efsanevi Başkanı Latif SELVİ’nin Genel Merkeze seçilmesi sonrasında  bir Klik’in kontrolune girmiş, baskıcı, dayatmacı, anti-demokratik uygulamaları ile anılır olmuştur. 2019’da Konya ilinde her yüz sendikalıdan 70’i Eğitim-Bir-Sen’li iken  bugün 40’lara düşmesinden rahatsızlık hissetmeyen bu Klik, konformist iktidarlarını sürdürmek üzere bir skandal sürece imza attı.  Cuma günü sosyal medyadan metropol ilçelere ilçe temsilcisi ataması yaptıkları duyurdular. 

EĞİTİM-BİR-SEN’de Genel Başkan, Şube Başkanı, İlçe Temsilcisi ve İş Yeri Temsilcisi dahil olmak üzere  her bir EĞİTİM-BİR-SEN yöneticisi seçimle belirlerir. Bu 30 yıldır böyledir.  2021 yılı Kasımında Eğitim- Bir-Sen Teşkilat Buluşmasında Genel Başkan Ali YALÇIN'ın ‘temsilcilik seçimleri her halükarda yapılacaktır. Seçim takvimlendirmesi konusunda Genel Yönetim Kurulu’nun değerlendirmeleri devam etmektedir. Tüzük Kurultayında husus değerlendirlecektir. Ama temsilcilik seçimlerimiz her halükarda olacaktır.’ İradesine güvenen Bizler;

Eğitimciler Birliği Sendikası’nın Konya 1 Nolu  Şubesinin oldu-bittiye getiren baskıcı, anti-demokratik dayatmalarına izin verilmeyeceğini değerlendirmiştik.  Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Sekreteri Latif SELVİ ve Teşkilat Başkanı Ramazan ÇAKIRCI imzalı temsilcilik seçim takvimini düzenleyen talimatı nihayetinde de diğer şubelerdeki seçim paylaşımlarını gördüğümüzde;

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ 

‘Evet, EĞİTİM-BİR-SEN Bu’dur. 
Dayatmaya, 
Ben yaptım oldu’ya ,izin vermez.’ dedik. 
Bizler de bu seçim sürecinde insiyatif almak için göreve talip olduğumuzu beyan ettik. İrademizi ortaya koyduk, aday olduğumuza dair listemizi Eğitimciler Birliği Sendikası’nın Konya 1 Nolu Şube Başkanı Nazif KARLIER’e teslim ettik. O gün bir şey demeyen, diyemeyen Nazif KARLIER;
EĞİTİM-BİR-SEN Genel Başkanının ‘Seçim her halukarda olacak!’ iradesini yok sayarak,
EĞİTİM-BİR-SEN Genel Yönetim Kurulunun ‘iki liste olması halinde seçim yapılacaktır. Talimatını dikkate almadan keyfi  bir lobi faaliyetine teslim olmuştur. Kendi atama listesini ilan etmiştir. 

EĞİTİM-BİR-SEN’de Genel Başkan dahil, Şube Başkanı, İlçe Temsilcisi ve İş Yeri Temsilcisi dahil olmak üzere  her bir EĞİTİM-BİR-SEN yöneticisi seçimle belirlerir. Atadığınız Temsilciler meşru değildir. Kabul etmiyoruz. 
Nasıl Siz seçimle geldi iseniz temsilcileriniz de seçime girecek. Atadığınız Temsilciler Eğitim-Bir-Sen üyelerince meşru görülmeyecektir. Eğitim-Bir-Sen’in değerli üyelerinin seçtiği bir Temsilci ancak meşrudur.  

Şube seçimlerinde de sergilediğiniz tüm gayrı ahlâki yöntemlere rağmen tahammül etmekte idik. Ancak seçimi de yok saymanıza tahammül edilmeyecek, tüm idari ve hukuki başvuru yolları ile Mehmet Akif Büyükderelerin, Ali Küçükkösenlerin, Latif Selvilerin başkanlık yaptığı Mehmet Akif İnan’ın kurucusu olduğu Eğitim-Bir-Sen’in Konya şubesi bu vesayet odağına teslim edilmeyecektir. Olağanüstü Kongrede dahil olmak üzere, yargının hakemliği de dahil olmak üzere her türlü araç ile bu vesayet yapılanması tasfiye edilecektir.  

Konyamızın pekçok ilçesinden de Bizim bu çıkışımızın beklendiğini biliyoruz. Şimdilik 3 metropol ilçemizin (Başkaca ilçeler de var) Temsilci Adayları olarak Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Başkanı Ali YALÇIN’a seslenmek istiyoruz;

2021 yılında Teşkilat Buluşmasında ortaya koymuş olduğunuz ‘HER HALUKARDA SEÇİM OLACAK’ iradesinin gereğini yapın.

Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Sekreteri Latif SELVİ ve Teşkilat Başkanı Ramazan ÇAKIRCI’ya seslenmek istiyoruz;

10 gün önce vermis olduğunuz talimatın gereğini yapın, imzanızın arkasında durun.

Konu artık bu açıklama ile birlikte Eğitim-Bir-Sen üyelerinin ve kamuoyunun vicdanındadır. İnsiyatif alanları da, sessiz kalanları da tarih kaydedecektir. 

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Durali GÖĞÜŞ 
5. ve 6. Dönem Selçuklu İlçe Temsilcisi, 7. Dönem Selçuklu İlçe Temsilcisi Adayı 
Arif KONAKCI  
5. Dönem Karatay İlçe Temsilcisi, 7. Dönem Karatay İlçe Temsilcisi Adayı
Rafet CANDAN
7. Dönem Meram İlçe Temsilcisi Adayı

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (28)
Selçuklu Üye 2 ay önce
Bu sızlanmayı dile getiren arkadaşlar, yıllardır sendika yönetiminde yer alan köhneleşmiş zihniyettir!
Bi bırakın artık, yeni ve vizyonu olan genç arkadaşlar var artık yönetimde.
Muhlis 2 ay önce
Acaba köhneleş meye talip olanlar seçim istemez.
Mine 2 ay önce
Seçim seçim diyerek aynı camianın insanlarını ikiye böldünüz,kutuplaştırdınız.Tebrik ediyorum Konya yı.Sivil toplum kuruluşlarında seçim olmaz bu ekip işidir,dava işidir.
Ex üye 2 ay önce
Beter olun hepiniz. Hepinizin mücahitliği dava adamlığı maalesef iktidarı elde edene kadar. Bu kutlu dava hiçbirinizin umrumda değil. Ebs üyeliğinde geçen yıllarıma yanıyorum. İlk seçimde bu koltuk sevdalıları ülke yönetiminden gidince sizlerde tıpış tıpış gideceksiniz. Bu sendika ilk kurulduğu zamanda ki gibi hakiki dava adamları ile başbaşa kalacak.
Selçuklu Üye 2 ay önce
Bu sızlanmalarin hepsi,yönetiminden el çektirilen ve sendika için faydası olmayan zevattır.
Sadece Üye 2 ay önce
Sendika ve siyasi ilişkiler ile Konya'nın en güzel okullarına idareci olan,her zaman yönetimdekilerden menfaat talep eden bir kısım zevat,hep daha fazlasını ister oldu maalesef. Seçim bitti, bırakın bu kişisel hırsları artık. Eğitimle ilgilenin,davada bölücü olmayın, Ülkemizin 2023'teki kritik secimi ile ilgilenin,kişisel ikbal derdinde olmayın!
Yazıklar olsun bunların sözde dava aşkına!
Konyalı Meramlı 2 ay önce
Akıl ve izandan yoksun, kişisel menfaati için koltuk derdinde olanların,daha önceki ilçe temsilciliğini atanma ile yürütenlerin bu tür bir gayrı ahlâkî itham içine girmesi kadar çelişkili bir durum olamaz!
Yazıklar olsun,sizin gibi dava sahibi görünüp...koltuk derdinde olanlara!
Meram 16 2 ay önce
Haberle ilgili yorumlar,bu algı amaçlı haberi yaptıranların onayından sonra mı yayınlanıyor acaba?
Durali Arif Olsa 2 ay önce
En son seçimde de gördük ki üyelerimizin tercihi Nazif Başkan yönündedir.
Seçilmiş Başkana Klik diyenler,on yılı geçkin süredir yönetimde yer alan sizler değil miydiniz???
Azıcık omurgalı olun!
Meram 16 2 ay önce
Konya Ebs, 5 Kasım tarihinde duyuru yayınlayıp "Şube Temsilcisi adayı olmak isteyenlerin,12 Kasım 2022 tarihine kadar başvuru yapmalarını" ilan etmiş.
Ama çok duyarlı ve koltuk hırsı gözünü kör etmiş sözde dava savunucuları,kimsenin temsilcilik için başvurmadığını ve sonuçta temsilcilerin atama ile belirleneceğini öğrenince, 15 Kasım 2022 tarihinde dilekçe ile başvurup "biz adayız" demişler.
Yönetim de bu dilekçeye istinaden secim yapılamayacağını, başvuru sürecinin bittiğini iletmiş.
Utanmadan,her bir sosyal medya gurubunda iftiraya ve yalan söylemeye devam etmek...hangi anlayışın gereğidir?..
Meram 16 2 ay önce
Yorumumu beğenmeyen arkadaşlar;doğruları, hem Konya Ebs1 web sitesinden hem de Durmayan Ali'nin sosyal medya hesabından teyit edebilirler.
Selçuk Delege 2 ay önce
Doğru söze ne denir? Üstelik dilekçelerini sosyal medyada da paylaştıklarını gördük.
Tarihiyle birlikte...
Mine 2 ay önce
Seçim seçim diyerek aynı camianın insanlarını kutuplaştırdınız,böldünüz.Tebrikler Konya bu iş dava olayıdır, Konya’yı koltuk hırsı olanlardan temizle, bu iş seçim işi değil ekip işidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın