Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) enflasyon sonuçlarını açıkladı.

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) enflasyon sonuçlarını açıkladı.
Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. ENAG a göre yıllık enflasyon, ağustosta yüzde 128,05'e yükseldi

Verilere göre, ağustos ayında tüketici fiyat endeksi (E-TÜFE), temmuz ayına göre yüzde 8,59 oranında arttı. Böylece yıllık enflasyon, ağustosta yüzde 128,05'e yükseldi. Yılbaşından bu yana tüketici fiyatlarındaki artış oranı ise yüzde 83,96 olarak hesaplandı.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

ENAG verilerine göre ağustos ayında ana harcama grupları arasında en yüksek fiyat artışları "Sağlık" kategorisinde gerçekleşti. Sağlık harcama grubunda aylık enflasyon yüzde 26,12 oldu. Ağustos ayında fiyatların yüzde 21,56 arttığı "Haberleşme" ve yüzde 11,48'lik artışla "Gıda ve Alkolsüz İçecekler", en yüksek fiyat artışlarının yaşandığı diğer harcama grupları olarak ilk 3 sırayı tamamladı.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Ağustos ayında hiçbir harcama grubunda fiyatlar gerilemezken, en düşük fiyat artışları yüzde 3,08 ile "Giyim ve ayakkabı" kategorisinde gerçekleşti.

Temmuz verilerine göre aylık enflasyon yüzde 13,18, yıllık enflasyon ise yüzde 122,88 olarak kaydedilmişti.

milligazete

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum