Çırak ve stajyerlerin sigortası Cumhurbaşkanı Yardımcısına soruldu

Çırak ve stajyerlerin sigortası Cumhurbaşkanı Yardımcısına soruldu
Çırak ve stajyerlerin işe başladıkları günün yaşlılık sigortası başlangıcı sayılması önerisine ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verildi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 14.10.2019 
Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 

Ülkemizde çalışma yaşamımın sorunlarının varlığı bir gerçektir. Özellikle SGK ile ilgili farklı kesimlerin yaşadığı mağduriyetlerde vardır. Konu aralıklı da olsa değerlendirilmektedir. Koşulların değişimi yeni bir umudun oluşmasını yaratmaktadır. 

1. Çırak ve stajyerlerin işe başladıkları günün yaşlılık sigortası başlangıcı sayılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığınca yürütülen bir çalışma var mıdır? 

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.