Ekonomist Aziz Çelik: 'İşçi, memur, emekliyi iyi günler beklemiyor'

Ekonomist Aziz Çelik: 'İşçi, memur, emekliyi iyi günler beklemiyor'
Ekonomist Prof. Dr. Aziz Çelik'ten 7 maddede Mehmet Şimşek yorumu: 'İşçiyi, memuru, emekliyi iyi günler beklemiyor'

BirGün Gazetesi yazarı ve ekonomist Prof. Dr. Aziz Çelik, Mehmet Şimşek’in Kabine'ye geri döneceğine dair iddiaları sosyal medya hesabından değerlendirdi. Çelik, "Olası bir Şimşek döneminde işçiyi, memuru ve emekliyi pek iyi günler beklemiyor" dedi.

Çelik, Şimşek’in daha önce bildirdiği görüşlerin yer aldığı görselleri paylaşarak sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

“Unutulmuş olabilir. MEHMET ŞİMŞEK’İ HATIRLATALIM! Ekonominin başına getirilmesi düşünülen eski Maliye Bakanı Şimşek kemer sıkma politikalarının baş savunucusudur. Olası bir Şimşek döneminde işçiyi, memuru ve emekliyi pek iyi günler beklemiyor. Gelin Şimşek’i hatırlayalım

Mehmet Şimşek bir keresinde “asgari ücret artışı zulümdür” demişti! Temmuz 2023’te asgari ücret artışına ve en düşük memur maaşının 22 bin lira olmasına ne der sizce?

Mehmet Şimşek grevlerden de pek hazzetmez. Hatta THY grevi sırasında grev erteleme ve yasaklama tehditleri savurmuşluğu da vardır.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Mehmet Şimşek işgücü piyasasının alabildiğine esnekleşmesini savunur. Esneklik işveren için nimet işçi için felakettir

Mehmet Şimşek emekliler için de pek hayırlı fikirlere sahip değil. Emekli aylıkları artışlarına ve kademeli emekliliğe sıcak bakmayacağı kesin.

Mehmet Şimşek kıdem tazminatının fona devrinin savunucusudur. Kıdem tazminatını işsizliğin sebebi olarak görür.

Bakan Şimşek’e göre istihdam artışının önündeki en büyük engellerden biri kıdem tazminatı yüküdür.

Meraklısı için not: Mehmet Şimşek’in işçiler ve çalışma hayatına ilişkin fikir ve uygulamalarına dair pek çok yazı yazdım. Merak edenler aşağıdaki kitabımda (online erişilebilir) yer alan yazılarıma bakabilirler.”

Halk TV

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum