Mustafa Destici'den maaşlara yüzde 25 zam talebi!

Mustafa Destici'den maaşlara yüzde 25 zam talebi!
Cumhur İttifakı ortağı Mustafa Destici, emekli maaşlarına zam yapılmamasına atşe püskürdü. Destici, maaşlarda ölçü, ayar bozuldu, dedi.

Uzun zamandır emekli maaşlarındaki mağduriyeti dile getiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapılma için kanun teklifi çağrısında bulundu.

MAAŞLARDA ÖLÇÜ, AYAR BOZULDU

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Konya İl Başkanlığının düğün salonunda düzenlenen 12. Olağan Kongresi'ne katıldı. Gündeme ilişkin konuşan Destici, çalışanların maaşlarında da düzensizlik olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda.” diye konuştu.

EMEKLİ MAAŞI TEPKİSİ: SİZİN YAPTIĞINIZ HATANIN BEDELİNİ EMEKLİ ÖDEYEMEZ

Emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” diye konuştu.

milligazete

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum