15 Ocak 2021 Her Derece ve Unvandaki Hakim Savcı Maaşları (14 günlük fark dahil)

Hakim ve savcılar ayda ne kadar maaş alır? Stajyer aday hakim savcı maaşları 15 Ocak 2021 kaç lira? Başsavcı maaşları 2021'de ne kadar arttı? Hâkim ve savcıların zamlı 15 Ocak 2021 maaşı, 14 günlük maaş farkı ile ne kadar olacak? Hakim ve Savcı Maaşları 2021'in ilk altı ayında ne kadar maaş alacak? Her derce ve unvandaki hakim ve savcıların güncel zamlı maaş miktarlarını tablo halinde sunuyoruz.

15 Ocak 2021 Her Derece ve Unvandaki Hakim Savcı Maaşları (14 günlük fark dahil)

2021 Ocak zammı ile Hakim ve Savcı maaşları ne kadar arttı? Hâkim ve savcıların zamlı 15 Ocak 2021 maaşı, ne kadar olacak? Hakim ve Savcılar 2021'in ilk altı ayında ne kadar maaş alacak? Yargıtay ve Danıştayda görevli ve her derce ve unvandaki hakim ve savcıların 2021 Ocak güncel zamlı maaş miktarlarını tablo halinde sunuyoruz.

Hâkim-savcı ve bu meslekten sayılanların maaşları, 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olarak arttı. Zamlı ilk maaşlarını 15 Ocak 2021’de alacak olan hâkim ve savcılar ile bu meslekten sayılanlara, maaş zammı nedeniyle 1-14 Ocak dönemine ait fark ödemesi de yapılacak.

HÂKİM VE SAVCILARIN 15 OCAK 2021 NET MAAŞI (14 GÜNLÜK FARK DAHİL)
 
Bu çerçevede, hâkim ve savcılar ile bu meslekten sayılanların, 14 günlük zamlı maaş farkı ile zamlı 15 Ocak maaşlarının net tutarının ne kadar olacağı konusunda olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablodaki 15 Ocak maaş tutarları, bekar (veya eşi çalışan) ve agi ile aile yardımı kapsamında çocuğu bulunmayanlara göre hesaplanmıştır.

Hâkim-Savcı ve bu meslekten sayılanlardan bazılarının 15 Ocak 2021 net maaşı ve 14 günlük zam farkı

NOT:

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, ilgililerin bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz olduğu varsayılmıştır.

*Hâkim ve savcı adaylarının maaş miktarı hesaplanırken, ek ödeme kalemi üzerinden sosyal güvenlik primi kesintisi yapılmamıştır. (Uygulamanın ek ödemeden SGK primi kesintisi yapılması şeklinde olması halinde, aylık net maaş tutarı yukarıda belirtilenden 664 TL daha az olacaktır.)

*Yabancı dil tazminatı ödemesi hesaplamaya dahil edilmemiştir.

*Tabloda hizmet süresi 13 yıldan az gösterilenlerin, 14 Ekim 2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılmıştır.

*Tabloda, hizmet süreleri itibariyle ulaşılabilecek derece/kademeler tahmini olarak kullanılmıştır. 

*Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası primi dikkate alınmamıştır.
memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sinan 4 ay önce

Yazık.Asgari ücret olmalı

Misafir Avatar
ulan sinan 2 ay önce @Sinan

ben senelerce çalışıp iyi sıralama yapıp hukuk fakültesi kazanacağım daha sonra 4 sene durmadan çalışıp fakülteyi bitireceğim daha sonra sınavlara hazırlanıp hakim savcı adayı olacağım burada sinan diye bir mahlukat gelip asgari ücret alsın diyecek benim 16 senelik zorlu eğitim hayatımın masrafını tazminatını karşılamaya razıysan ben alırım asgari ücret

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Sinanı doven 3 ay önce @Sinan

Tamam seni dinleyip asgari ücret yapcaklar

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Alpay 4 ay önce @Sinan

Ha sana sorcaklardı bilgisiz herif hakim savcı yargı erkidir milletvekiliyle aynıdır daha fazlada olabilir bunu mahkemede söylesene hazır olda durarsın orda o kalın tuğla gibi kanun kitaplarını okuyor ezberliyor adamlar senin gibi yatmıyor

Beğenmedim! (3)
Avatar
eylül 3 ay önce

çok faydalı oldu teşekkürler :)

Avatar
Ali 3 ay önce

Yani yeni başlayan hakim savcının net maaşı 11 Bin TL mi, yoksa hizmet yılı 2 yıl olanın mı? Teşekkürler.

Misafir Avatar
zıbab ıvj 2 ay önce @Ali

2 yıl görev yapanların

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ali 3 ay önce

Yani yeni başlayan hakim savcının net maaşı 11 Bin TL mi, yoksa hizmet yılı 2 Yıl olanın mı? teşekkrüler.

Misafir Avatar
anonim 2 ay önce @Ali

meslege tam olarak atanmadan önce 2 sene staj yapıyorsunuz stajyer savcı/hakim olarak bu süre zarfında listede yazan aday maaşı alınıyor 2 sene sonunda 8 derece savcı/hakim maaşı alınıyor.

Beğenmedim! (0)
Avatar
FERHAT Aras 1 ay önce

Sea

Avatar
Sinana basan 1 ay önce

.eyinli bir cahilsin bu adamlar senin gibi basit insanlardan degiller ama ancak dil uzatabilirsin çünkü bir çok basitsin çokkkk

Avatar
Su 1 hafta önce

Abi okuyup mesleğinin hakkını verenler için çok iyi ama bazıları gerçekten haketmiyo mesela kadın cinayetlerinde kadını suçlu konumuna getirenler yada çocuk katliamlarına ses çıkarmadı diyenler yada uyanık bir kadının adamdan hakkı olmadan talep ettiği büyük tazmınatlara evet diyenler falan onun dışında o kadar seneye karşı gayet iyi maaşlar

Avatar
eo 18 saat önce

peki idari hakimler için de geçerli mi bu maaşlar