4/C’den 4/B'ye geçirilen kamu çalışanlarından Çalışma Bakanına çağrı!

4/C(B) olarak çalışan bizler, geldiğimizi kurumlarda TEDAŞ, TEKEL, Seka kağıt Fabrikaları, Çimento fabrikaları, Türk Şeker Fabrikaları, Termik Santraller, Linyit Kömür Işletmeleri, Eti Maden işletmeleri, gibi ekonomiye katma değer sağlayan kuruluşlarda kalifiye eleman olarak çalışmakta iken kazanılmış haklarımiz elimizden alınarak mağdur edildik.

4/C’den 4/B'ye geçirilen kamu çalışanlarından Çalışma Bakanına çağrı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına;

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızın 4/C-B personellerle ilgili yaptığı açıklama bu ünvanda çalışan bizleri bir kere daha hayal kırıklığına uğratmıştır.

4046 sayılı özelleştirme uygulamaları kanunu kapsamında özelleştirilen KİT Kurumlarına, zamanında sınavla girerek mühendis tekniker teknisyen gibi ünvanlarda kalifiye eleman olarak çalışan bizlere, şimdilerde 4046 sayılı kanun kapsamında nakil olduğumuzı kurumlarda büro memuru adı altında her türlü iş yaptırılması ve hatta birlikte çalıştığimiz diğer çalışanların yarı fiyatına çalıştırılmamız bir insanlık ayıbıdır, ancak en önemlisi devletimizin hükümet uygulamaları kaynaklı çok büyük bir ayıbıdır.

4/Cden 4/B ye sözde geçirilen bizlerin, bu değişiklikten dolayı özlük ve ekonomik hakları noktasında olarak hiçbir değişiklik olmamış. Daha doğrusu yapılmamıştır.

Halen KADRO, ÜNVAN ve EMEKLİLİK sorunlarımiz devam etmektedir. Tayin olamıyor, terfi alamıyor, geldğimizi kurumda aldıgimiz ücretin yarısına ve hatta aynı odada çalıştığimiz arkadaşlarımizin çok altında ücretlere çalıştırılıyoruz.Yine son dönemde taşeron firma elemanı iken önce kadroya alınıp, sonrada Kasım ayı itibarı ile İşçi toplu iş sözleşmesi (İTİS) kapsamınada alınan taşeron firma çalışanı arkadaşlarımız yaklaşık ücret olarak %50 fazla almakta özlük hakları anlamında da çok daha iyi durumdadırlar. Firmadan gelen arkadaşların durumuna kesinlikle itirazımız yok güvenceli çalışma hayatı her zaman destekliyiruz. Ancak itiraz noktamız bu ve benzeri uygulamaların her çalışana herkese uygulanması yönündedir.

4/C(B) olarak çalışan bizler, geldiğimizi kurumlarda TEDAŞ, TEKEL, Seka kağıt Fabrikaları, Çimento fabrikaları, Türk Şeker Fabrikaları, Termik Santraller, Linyit Kömür Işletmeleri, Eti Maden işletmeleri, gibi ekonomiye katma değer sağlayan kuruluşlarda kalifiye eleman olarak çalışmakta iken kazanılmış haklarımiz elimizden alınarak mağdur edildik.

Yıllarca kar kış demeden çalışan,üreten ve her şeye rağmen devletine milletine küsmeyen bizlere artık sırt dönülmemeli, devletin şefkatli eli değmelidir.

Talebimiz uçuk kaçık asla değildir.”

KADRO ÜNVAN ve EMEKLİLİK

ve en önemlisi SAYGI !.

Özelleştirme Mağduru 4/C-B'liler

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YHS 8 ay önce

SAYIN BAKANIM . BİZLERİN SESİNİ DE DUYUN. ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS PERSONELLERİNİ DE UNUTMAYALIM. EK GÖSTERGEN FAYDALANMAYAN . YHS PERSONELLİRİNE VERİLMİŞ SÖZÜ HATIRLATARAK . Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERMESİNİ BEKLİYORUZ. MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU GİBİ .

Avatar
4C Lİ3/2 MAş aliyor 4B İSE 4 BİN TL MAAŞ 8 ay önce

4C Lİ3/2 MAş aliyor 4B İSE 4 BİN TL MAAŞ
4C Lİ SİGORTAMIZ MAAŞ ASKETİ ÜCRET HAFTADA BİR GUN İZİN HAKKIMIZ YOK 657 TABI GÖRE ALIM ŞARTLAR MAAŞ ASKERİ ÜCRET SOSYAL HAKKLARIMIZ YOK BİR YIL ÇALİŞ KADROLU YERİNE VEKİL İMAMLIK VEKİL MÜEZZİNLİK UAPTIR SONRA AT SOKAGA TAZMİNATSIZ İŞSİZLİK MAAŞ YOK 10 YILDIR 6 SENE GÖREV YAPABİLDİM DİYANETTE ASİL İŞİ YAPIYORUZ KADROLUNUN İŞİNİ MAAŞ ASKERİ ÜCRET HADİ ONU GEÇTİK DEVAMLİ İŞ SÜRESİZ VEKİL İMAMLIGI BİLE BİZE ÇOK GÖRENLER BIZE BU DAVAYI DAR ETTINIZ ZİNDAN ETTINIZ GELECEGIMIZI ELIMIZDEN ALDINIZ FILERIMKI O MKMLARDA SIZE YAR KOYMASIN RABBIM ONCE FETOVULAR BIZI ELIMIZDEN EKMEGIMIZI ALFI ŞİMDİ SIZ SIzede RABBIMDEN DİLİYORUM KI SIZEDE YAR OLMASIN O MKAMLAR BIZE YUVAMIZI YIKTINZ AİLELERİMİZ PARÇLANDI YAZIKLAR OLSUN

Avatar
2014GECESİ VEKİLİMAMMÜEZZİNLERİN 4BHAKKI GASPEDİLD 8 ay önce

@2014 yılından beri bizlere kadroyu çok gören kadro değil 4B yi çok gören süresiz vekil imamLıGIBİLE çok görn Verdikleri asgari ücreti Zehir Eden haftaLk İZİNLERİNİZİ İZİ İPTAK EDENLER görev bittiğinde sokağa atacak kadar acımasz Zolmak zorundamıyız zulumle abadolunmax merhametli

Avatar
15TEMMUZDSRBESİ İLK BİZE 2014TE YAPILDI EY IKTIDAR 7 ay önce

SIZIN BU DUNYADA HEM AHİRETTE HESAB VEREMIYECKSINI3 gün önce
Sonra TAZMİNATSIZ işten at ASKERİ ücret MAAŞ GEÇİÇİ 657 TABİ ŞARTLARI ARA 60 PUAN KPS DHBT 60 MULKAT VE HERYIL İL İLÇE SÜRGÜN TAŞIN İŞ ARA BOŞTA KAL ORTADA BURAK SOKAGA AT LULLNIP YAZIKLAR OLSUN SIZIN KARDEŞLIGINIZE YAZKLAR OLSUN BENIM 3 OGLUM GÖZ YAŞI MAKAMLARINIZI YERLE BIR ETSI GERŞEYIMI KAYBETMİŞİM VEKİL imamı 4c ki göster tmmd 4b hakkını elinden 2014 gecesi hafta da bir gun izin hakkı verme sonra insanlıktan bahset müslüman s

Avatar
BİZİ SATANLARI BİZDA TERK EDİYORUZ SENDİKACILAR 7 ay önce

Aynı YAZIYI BENDE ONAYLIYORUM ARKADAŞIMIZIN MSJINA İMZAMI ATIYORUM BENDE YAYINLIYORUM MİL DİYANET SEN OLARAK TŞK EDOYRUM BENDE MİL DİYANET SENE GECIYORUM HOCAM VEN O MALUM SENDİKANIN VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLERİ İSTEMEDGINI BAYRAK TUTAR TRAFINDA N HATTA TEHDİT EDİLDGİMİZİ BİLİYORUM SİZ NE HAKLA 4B Lİ OLMAK İSTİYORSUNUZ VEKİL OLDUGUNUZA DUA EDIN ESKIDEN BUDA YOKTU FALQN FİKAN DEDİMKİ TERBİYESİZLİK YAPMA ESKIDEN 28 ŞUBAT TA SIZIN GBI VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLERİN SOKAGA ATMAK YOKTU DEDIM SUREDIZ VEKİL IMAMLIK VARDI DEDIM HEMDE 99 YILINDA 12 BİN SUREDIZ VEKİL İMAM VEKİL MUEZZIN ALINDI ANASOL M HUKUMETINDE DEDIM HOCAM ŞUANTURK DİYANET VAKIF SENDEYİM ONLARDA BU KONUDA SIKIŞTIRMIYOR DESTEK OLMUYIR HEMEN E DEVLETTEN İSTIFAMI VERDİM SIZIN SENDIKAYA UYELIGIMI GECIRDIM HOCAM ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN HOCAM SIZE RANDEVU CERMIYEN SENDIKALARDA MALUM YETKILI SENDIKAYA HALEN UYE OLAN VEKİL İMAM MUEZZİNLER DE VAESA YAZIKLAR OLSUN HALA İSTİFA ETMEYIP DEVAM EDİYOR KARSA DİYANET SENDE İSE