581 memura 25 bin TL maaş promosyonu

HSK'daki 581 personel için yapılan promosyon anlaşması 25 bin TL ile sonuçlandı

KAMU 31.08.2022, 22:21 Editör
581 memura 25 bin TL maaş promosyonu

HSK’da yapılan promosyon ihalesine Yapı Kredi Bankasının kurum içerisinde bulunan Vakıfbank Şubesinin kapatılması şartıyla 32.000TL, Vakıfbank’ın ise 25.000TL teklifi ile ara verilmişti.

Bakanlıkça kurum içindeki Vakıfbank Şubesinin kapatılmasının uygun görülmediği belirtildiğinden Yapı Kredi Bankasının şartlı teklifi HSK’ca uygun görülmemiştir. HSK'da yetkili olan Adalet Sen, HSK’daki Vakıfbank Şubesinin kapatılması yönünde sözlü ve resmi müracaatlarda bulundu ama bir netice alamadı.

Gazetememur.com'un edindiği bilgiye göre, Bu nedenle ikinci en yüksek teklifi yapan Vakıfbank ve HSK arasında 581 Personel için 3 yıllık ve peşin ödenmek üzere 25 bin TL bedelle promosyon anlaşması imzalanmıştır.

- Vakıfbank, Adalet Bakanlığı ile 25 bin liraya anlaşmıştı
Adalet Bakanlığı personelinin banka promosyon anlaşması 25 bin TL ile sonuçlanmıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

"Adalet Bakanlığı merkez ve merkez dışı birimleri ile adalet teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapılacağı bankanın tespit edilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalenin ilk oturumu 19.08.2022 tarihinde yapılmıştır.

İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklif 20.100 TL olarak Vakıfbank tarafından verilmiştir. Diğer bankalar ise ihaleden çekilmiştir.

Bakanlığımız temsilcileri ve Büro Memur Sen ile Koop İş Sen yetkililerinin katılımıyla 22.08.2022 tarihinde yapılan ihalenin son oturumunda Vakıfbank peşin ödenmek üzere 25.000 TL olarak teklifini revize etmiştir.

Bu teklif üzerine ihale bu rakam üzerinden sonuçlandırılmıştır.

İhale sonucunda 3 yıllık promosyon bedeli olarak belirlenen 25.000 TL, 01.09.2022 - 01.10.2022 arasında tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın ilgili personellere ayrı ayrı ödenecektir.

Sürece katkılarından dolayı  Büro Memur Sendikası ile Koop-İş Sendikalarına ve Vakıfbank Genel Müdürü başta olmak üzere banka temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Milletimize adalet hizmetlerini sunmak için faaliyetlerini özveriyle sürdüren her bir personelimize banka promosyon anlaşmasıyla ödenecek olan rekor miktarın hayırlı olmasını dileriz."

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu