6. dönem toplu sözleşmede iki önemli tarih belli oldu

2022 ve 2023 yıllarını kapsayacak olan toplu sözleşme görüşmelerinin ilk oturumu 2 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak

KAMU 14.07.2021, 06:00 Editör
6. dönem toplu sözleşmede iki önemli tarih belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı toplu sözleşme sürecinde 2 kritik tarihi belirledi. Buna göre, yetkili konfederasyon olan Memur Sen'in taleplerini Bakanlığa bildirme tarihi 26 Temmuz 2021 tarihi olarak belirlenmiştir. (Aşağıdaki resmi yazıda yer alan 14 14 Temmuz tarihi 26 Temmuz olarak güncellenmiştir) Memur Sen ve yetkili sendikalar genel ve hizmet kollarına ilişkin tekliflerini bu tarihe kadar Bakanlığa iletmiş olacaktır. Bakanlığın teklifleri değerlendirmesi için 1 haftalık süresi kalmaktadır. 11 hizmet koluna ait teklifler ile genel kamu personeline yönelik teklifler birlikte düşünüldüğünde bu sürenin kısa olduğunu düşünüyoruz.

Toplu sözleşme sürecinin ilk oturumu ise 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü olacak.

Bakanlıktan Memur Sen'e gönderilen resmi yazıda, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu için tespit edilen isimlerin de 14 Temmuz tarihine kadar bildirilmesi istenmiştir.
memurlar.net

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
Gebzeli 1 yıl önce
Memursen iki dönemdir memurun hakkını almadı.Bu ülkede sendika yöneticilerinin sadece kendileri sendikacılığın nimetinden faydalanır.yöneticiler aidatlarla yüksek maaş alırken aynı zamanda makamları kendilerinin doldurması koltuk kapma peşinde olurlar üyelerinin haklarını hiçbir vakit savunmamışlardır ki toplu görüşmeler bunun kanıtıdır.Bu toplu sözleşmedede memursen üyelerinin lehine hiçbir şey yapamaz göreceksiniz olsa olsa 3,5+3,5 :) alırlar.
FEM 1 yıl önce
NE YAZIK Kİ MEMURLAR İKİ YIL DAHA MEMURSENE MAHKUM OLDU.
mem 1 yıl önce
SENDİKLARIN GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ NE KADAR MAAŞ ALDIKLARINI NİÇİN AÇIKLAMIYORLAR BİLEN VAR MI?
YHS 1 yıl önce
MEMUR SENDEN GENE BİŞEY ÇIKMAZ BEN TAŞORONA GEÇCEM
Cengiz karaca 1 yıl önce
Memur sen düşünsün
kartal 1 yıl önce
4 c den 4 b ye geçenlerin hakkını alın sendikalar
FEM 1 yıl önce
TÜM MEMURLARA BAYRAM İKRAMİYESİ, EK ÖDEME VE AİLE YARDIMININ EMEKLİ MAAŞLARINA EKLENMESİ, YHS GENEL İDARE GEÇİRİLMESİ , EK GÖSTERGENİN EĞİTİM DÜZEYİNE GÖRE YENİDEN DÜZENLENMESİ, YILLIK İZİNLERİN İŞÇİLER GİBİ KULLANILMASI, EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ HEPSİNE VERİLMESİ.TOPLU GÖRÜŞMELERİN HER YIL YAPILMASI GİBİ VS.
Cengiz karaca 1 yıl önce
Sandıktan da ne kadar zam o kadar oy
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık