Ali Yalçın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlar için 5 talepte bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile memur zammı konusunu görüşen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 Ek Gösterge/Göstergeler ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda talepte bulunduklarını ifade etti.

KAMU 22.12.2021, 18:51 Recep AYDIN
Ali Yalçın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlar için 5 talepte bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen kabul yaklaşık 20 dakika sürdü. Kabulün ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yalçın, 

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kamu görevlilerinin gelir vergisi yükünün kaldırılması ve hafifletilmesi yönündeki tekliflerinin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiklerini belirterek, ek zam beklentilerini aktardıklarını kaydetti.

2- Gelir vergisine ilişkin uygulanacak istisnayı olumlu olarak niteleyen Yalçın, bunun sosyal adaletin gelir dağılımında sağlanması noktasında sıkıntılar içerdiğini, söz konusu düzenleme ile kısmi artışlarla az kazanana az, çok kazanana çok ilave gelir yansıtılacağını Erdoğan'a ifade ettiklerini vurguladı. 

3- Yalçın, gelir vergisinde yapılan düzenlemenin eşitsizlik ortaya çıkardığını ifade ederek, söz konusu eşitsizliğin giderilmesi başta olmak üzere kamu görevlilerinin alım gücünü artıracak, adil gelir dağılımını sağlayacak ek zam veya ilave ödemenin bir an önce gerçekleştirilmesi noktasına hassasiyetlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dile getirdiklerini belirtti.

4- Yalçın, toplu sözleşme hükmünün gereği 3600 Ek Gösterge/Ek Göstergeler ve 

5- sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda atılacak adımlara ilişkin sürecin hızlandırılması noktasında beklentilerini Erdoğan ile paylaştıklarını ifade ederek ek zam dahil yapacakları teklifler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya geleceklerinin bilgisini verdi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
kemal 1 ay önce
zengini dolara esitleyen zengin din tüccarı akp memuru emekliyi 2021 ocakta aldığı dolara esitle gorelim
Benmemur 1 ay önce
Burada ne memur için ne talep edilmiş yaju
Benmemur 1 ay önce
Bu nasıl başkan ya.memur için ne istemiş anlayan oldumu Allah aşkına. Bize ne istemiş biri anlatsın lütfen
Memur 1 ay önce
her şey dolara endeksli oldu ya . sende sadece maaşlari dolara endeksle yeter.. başka bir şey isteme.. düşerse valla maaşlar da düşsün.. razıyım ben .. gerisi hikaye ..
Yardımcı hizmetli 1 ay önce
Ya Ali bey sözleşmeliler sizin işnizmi yoksa yardımcı hizmetlilermi siz gerçek işinşze dönüp sendikacılık yapsanızda y.hizmetlşler gih kadrosuna geçse bizde bayram etsek.
YHS 1 ay önce
YHS PERSONELLERİNİ İÇİN NE YAPTIN ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
YHS 1 ay önce
YHS PERSONELLERİNİ UNUTUYORSUNUZ . ADALETLİ OLMANIZI BEKLİYORUZ …! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
aysel keleş 1 ay önce
Ali bey siz gerçekten konuşa bildinizmi YHZ sınıfı ile ilgili ne konuştunuz sözleşmeliyle ne işiniz vardı
Karabük 1 ay önce
Yhs hakkında sayın cumhurbaşkanımıza her hangi bir şey konuşmadın şovmen gibi ne açıklaması yapıyorsun yhs kadro alsın diye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık