Bakan Bilgin'den emekli ve memur maaşları açıklaması: Tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli ve memur maaşlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgin, ''Ücretlilerin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar önümüzde. Temmuzda yapacağımız düzenlemeler var'' dedi.

KAMU 17.05.2022, 15:46 Editör
Bakan Bilgin'den emekli ve memur maaşları açıklaması: Tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı" iş birliği protokolü imza töreninde konuştu.

Emekli ve memur maaşlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bilgin, ''Ücretlilerin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar önümüzde. Temmuzda yapacağımız düzenlemeler var. Emeklilerin maaşlarını, kamu çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzereyiz" dedi.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI
Bilgin, ''3600 ek gösterge meselesi sadece çalışanların değil, aynı zamanda emekli kamu çalışanlarının emekliliğini ilgilendiren bir sorundur. Temmuz'da yapacağımız düzenlemeler var" ifadelerini kullandı.

sakınca

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Cengiz karaca 1 ay önce
Zaten normal zam var, enflasyon farkı var.
Şimdi enflasyon farkını da zam verdik derlerse kimse şaşırmasın
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem üç beş maaş alan versin
Sezgin 1 ay önce
Bakanın tarihlerine alıştık arkası kavak yeli yalan dolan
Karabük 1 ay önce
Yhs maliyeti yüksek miş 3600 çok alana çok verin az alana hiç vermeyin sizin adaletiniz bu üç beş maaş alan oy versin ben vermeyeceğim
YHS 1 ay önce
YHS çözüm bekliyor sayın Bakanım lütfen bu kısır döngüyü artık değiştirin
4dli belediye 1 ay önce
Belediye 696 khk ya bir düzenleme yapın artık yetti bunların herhangi bir bilgi girmesine personele müdahale etmesine izin vermeyin alt işverenden gelen maddesine açıklık getirin teknik personeli ilkokul mezunu gösterip kendi adamlarını tekniker gösteriyorlar bunların evrakları incelensin bıktık artık neden birsey yapilmiyor
Ali 1 ay önce
Sayın Bakan temmuzda yapacağınız düzenlemelerin şimdiden aldınız daha almaktasınız yirmi senedir köklü çözüm bulamadınız yüzdelik zamlar demode oldu temmuzda versen neye yarar verdiğini yine fazlasıyla alacaksınız.
21
açık