Bakandan infaz ve koruma memurlarının özlük haklarına iyileştirme açıklaması

Bakan Bozdağ: Onların (İKM'leri) durumlarını iyileştirmek için çalışmak benim onlara olan borcum. Geçen dönem bakanlığım döneminde Genel Kurula kadar yasayı getirdik, kısmet olmadı. Şimdi oraya getirdiğimiz düzenlemelerin kaldığımız yerden takipçisi olacağız. İyileştirme için gayret edeceğiz, bize güvensinler." yanıtını verdi

KAMU 14.06.2022, 10:53 14.06.2022, 11:04 Editör
Bakandan infaz ve koruma memurlarının özlük haklarına iyileştirme açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TVNet'teki canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Son dönemde infaz ve korumam memurlarına yönelik şiddet olaylarının artması sosyal medyada yoğun bir şekilde dile getirildiği, ayrıca infaz ve koruma memurlarının özlük hakları ile ilgili uzun zamandan beri bir beklenti olduğundan, konuya ilişkin detaylar canlı yayında Bakan Bozdağ'a soruldu.

İnfaz koruma memurlarının özlük haklarına yönelik çalışma yapılıp yapılmadığı sorusuna Bakan Bozdağ, "İnfaz koruma memurlarımızın bu talebi haklı bir talep. Gerçekten zor şartlarda çalışıyorlar. Büyük fedakarlık altında görev yapıyorlar. Onların durumlarını iyileştirmek için çalışmak benim onlara olan borcum. Geçen dönem bakanlığım döneminde Genel Kurula kadar yasayı getirdik, kısmet olmadı. Şimdi oraya getirdiğimiz düzenlemelerin kaldığımız yerden takipçisi olacağız. İyileştirme için gayret edeceğiz, bize güvensinler." yanıtını verdi.

İnfaz koruma memurlarının, organize suç örgütlerinin ve terör örgütlerinin hedefinde olduğunu vurgulayan Bozdağ, talepleri değerlendireceklerini kaydetti.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
HELAL OLSUN SAYIN BAKANIM GİDEM BAKAN MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI BİRSÜRÜ BED DUA ALDI ŞİMDİDE SİZ KENDİ BAKANLIĞINIZA İMTİYAZ TANIYIN 2 hafta önce
ALİ YALÇIN SİZ ADALETSİZ UYGULAMALARA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYE DURUN.YHS SİZE NE SÖYLÜYOR TAHMİN ETMEK GÜÇ OLMASA GEREK.EY ALİ YALÇIN YHS MEMUR DEĞİLSE İŞÇİ YAPILSIN,MEMUR İSE EĞİTİM DURUMUNA GÖRE EK GÖSTERGE DÜZENLENSİN.ÇIKMIŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ŞEF DİYORSUN İYİ GÜZELDE BİZ YHS NA VERİLEN SEMBOLİK 600 EK GÖSTERGEYE NEDEN SES ÇIKARMIYORSUN.BİZ 600 EK GÖSTERGEYİ İSTEMİYORUZ İŞÇİ YAPILMAK İSTİYORUZ İŞÇİ.ALLAHTAN KORKUN KULDAN UTANIN POZİTİF AYRIMCILIĞA YILLARDIR MARUZ KALAN YHS.ALLAHA HAVALESİNİZ.
ahmet 2 hafta önce
4 c den çakma 4 b ye geçenler ne olucak peki kaç senedir hak yiyorsunuz Sayın Bakan
23
açık