Cezaevi personelinin sorunları Meclis gündeminde! 3600 ek gösterge, kadro, emniyet hizmet sınıfı, maaşlar..

Cezaevlerinde infaz, güvenlik ve koruma memuru olarak çalışan personelin 3600 ek gösterge, kadro, emniyet hizmet sınıfı, maaşlar, döner sermaye, yıpranma payı ve diğer özlük hakları TBMM'de dile getirildi.

KAMU 08.04.2022, 21:22 Editör
Cezaevi personelinin sorunları Meclis gündeminde! 3600 ek gösterge, kadro, emniyet hizmet sınıfı, maaşlar..

AYHAN BARUT (Adana) - Sayın Başkan, cezaevlerinde çalışan emekçilerimizin uzun yıllardır çözüm bekleyen büyük sorunları var. Sağır sultanın bile duyduğu bu sorunlara ne yazık ki iktidar bir türlü çözüm bulmuyor. 

Cezaevlerinde infaz, güvenlik ve koruma memuru olarak çalışan emekçilerimizin, sözleşmeli personellerin sorunlarına daha ne kadar kayıtsız kalacaksınız? 

Büyük zorluklar içerisinde görev yapan emekçilerimizin sesini duymak, sorunlarına çare bulmak zorundasınız. Yıllardır verilen sözlerin tutulmasını, dertlerine derman bulunmasını isteyen emekçilerin feryadına kulak kapatamazsınız.

Emniyet hizmet sınıfı

İnfaz koruma memurlarını büro personeli olarak göstermekten vazgeçin, bu arkadaşlarımızı Emniyet hizmet sınıfına geçirin. 

Sözleşmeliye kadro

Cezaevlerindeki sözleşmeli, kadrolu personel ayrımına son verin.

3600 ek gösterge ve döner sermaye

Döner sermayenin cezaevlerindeki tüm görevlilere adil dağıtımını sağlayın, yıpranma haklarını verin, maaşlarını ve özlük haklarını iyileştirin, çalışma koşullarını iyileştirin, hemen 3600 ek göstergeyi verin.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu