Eğitim Bir-Sen'den okul müdürlerine kadro talebi!

Eğitim Bir-Sen okul müdürü ve yardımcıları kadro talebi...

KAMU 20.01.2023, 16:12 Editör
Eğitim Bir-Sen'den okul müdürlerine kadro talebi!

Eğitim kurumu yöneticiliği ikincil görev olmaktan çıkarılmalıdır

Eğitim kurumu yöneticiliğinin eğitim liderliğine dönüştürülmesi, yöneticiliğin profesyonel bir meslek olarak ele alınması, ‘ikincil görev’ ve ‘görevlendirme’ kapsamından çıkarılarak kadro unvanlı bir uzmanlık mesleği hâline getirilmesiyle mümkündür.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

 Eğitim kurumu yöneticilerinin bir eğitim ve okul lideri olarak inisiyatif alanları genişletilmeli, mevzuat kuşatmasından kurtarılmalı, bürokratik rolleri azaltılmalı, yetki bakımından güçlendirilerek eğitim-öğretimle ilgili görev ve sorumlulukları öne çıkarılmalıdır.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
müfettiş tek diş... 1 hafta önce
kamu yönetimi mezunları olsun öğretmenden idareci olmaz... onlar eğitimci adı üzerinde...öğretmen
Kazım 7 gün önce
Eğitime hiçbir katkısı olmayan, oturup çay içmekten başka birşey yapmayanlara fuul ek ders veriliyor, bu yetmiyor mu?Utanmadan sizin sendikadan oldukları için kadro istiyorsunuz.Bu saltanat bitecek elbet.
tere 1 hafta önce
-meli -malı sendikacılığı bende bir ekleme yapmak isterim o da şudur. Bu köşe yaz köşesi o köşe kış köşesi ortada ispirto şişesi. Arada bir uyanıp homurdanan insanlar vardır toplantılarda onlar evet efendim öyledir efendim diye peşrev çekerler. Peşrev sendikası fakat olmadı yine her şeyimiz tamam da bir kadromuz kalmıştı değil mi?
NİZAMETTİN OK 7 gün önce
Meslek Kanununu ile eğitim kurumu yöneticiliği geçici 2. görev olmaktan asli göreve alınsın. Eğitim kurumu yöneticilerine kadro verilmeli , iller arası tayin hakkı da bu kanunla verilmelidir.
Yönetici 6 gün önce
Yerinde bir karar olur,emek ver,çalış ondan sonra bir çırpı da silin.İller arası atama hakkı kanun kapsamında ele alınmalı.
müfettiş tek diş... 4 gün önce
hangi emek sizin iş anca yemek başka ne iş yapıyor müdür kırışmaktan başka...