Genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfının mali ve özlük hakları iyileştirilmelidir

Genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfının mali ve özlük hakları iyileştirilmelidir
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına dâhil edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Eğitim hizmetini tüm paydaşlar üretmekte ve niteliğe katkıda bulunmaktadır. Bu gerçekten hareketle, genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının alın terinin karşılığı olarak mali ve özlük hakları iyileştirilmelidir. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları periyodik olarak, düzenli bir şekilde yapılmalıdır”

Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının sorunlarına da değinen Yayla, şunları kaydetti: “Yardımcı hizmetler sınıfı kapsamındaki personel genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmelidir. Bunun devlete bir maliyeti yok. Ek gösterge konusundaki adımlar sadece belirli meslek gruplarıyla sınırlı kalmamalı, bütün kamu görevlilerini kucaklayacak, beklentilerini karşılayacak şekilde atılmalıdır. Bu çerçevede, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları da ek gösterge kapsamına alınmalıdır. Genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının mali ve özlük haklarında iyileştirme yapılmalıdır.”

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
15 Yorum