Kamu- Sen'den sözleşmeli açıklaması! Kadro dışında uygulamalara karşıyız

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sözleşmeli personele ilişkin yapılan çalışmalara dair değerlendirmelerde bulundu.

KAMU 06.09.2022, 14:25 07.09.2022, 10:44 Editör
Kamu- Sen'den sözleşmeli açıklaması! Kadro dışında uygulamalara karşıyız

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda “Türkiye Kamu-Sen’in talebi kadrodur” diyen Genel Başkan Kahveci, “Devletin asli ve sürekli görevleri ile kamu hizmetleri 4/A’lı, güvenceli memurlar eliyle gördürülmelidir” dedi.

Genel Başkan Önder Kahveci açıklamasında şu satırlara yer verdi;  

“Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin olarak hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığı ve çeşitli formüller üzerinde durulduğu ifade edilmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak talebimiz, tüm güvencesiz sözleşmeli personelin 4/A’lı memur kadrolarına geçirilmesidir. 

Kadro verilmesi dışında 3+1 gibi uygulamalara karşıyız. Kamuda 4/B, vekil, geçici, kamu dışı, idari hizmet sözleşmeli, mevsimlik gibi tüm güvencesiz istihdam modelleri kaldırılmalı, bu kapsamda çalışanların tamamı kadroya geçirilmeli, Devletin asli ve sürekli görevleri ile kamu hizmetleri 4/A’lı, güvenceli memurlar eliyle gördürülmelidir.  

Ülkemizde yarınından endişe eden, tayin, terfi, aile birliği gibi temel haklardan mahrum olarak çalışan tek bir kamu görevlisi dahi kalmamalı, güvencesiz çalışma modelleri kamu istihdam sisteminden çıkarılmalıdır” 

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
BİZDE SANA KARŞIYIZ FUKARA DÜŞMANIDİPTEN KARŞIYIZ ÖNDER KAHVECİ 3 ay önce
YARDIMCI HİZMETLER OLARAK KİME HANGİ SEBEPLE OY VERLİM BİRİSİ ÇIKSIN SÖYLESİN ALLAH AŞKINA.TAŞERONA,YANDAŞA MÜDÜRLÜK,MÜBAŞİRE SINIF ATLAMA VAR.YHSNA BELEDİYE KÖFTESİ.RECEP AKDAĞ KADROLU MÜDÜRLERİ KIZAĞA ÇEKTİ UZMAN YAPTI YANDAŞLARTINI HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTMADAN BELEŞ MÜDÜR YAPTI.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYE SINAVLA KAZANDIĞI KADROYU VERMEDİ 9 YILDIR MAĞDUR ETTİ.YİNE ADALET BAKANI ABDUL HAMİT GÜL MÜBAŞİRLERİ SINIF ATLATTI GİTTİ.YA MHP TÜM YHS BİTİRDİĞİ OKULA GÖRE TEKNİK VE GİH SINIFINA ATANACAK DEDİ SEÇİM BEYANNAMESİNE KOYDU UNUTTU.BİZ YHS,2351 VHKİ OLARAK CUMHUR İTTİFAKINA NİYE OY VERELİM ,NİYE SANDIK BAŞINA GİDELİM HAKSIZMIYIZ.BİZİM YAŞAM HAKKIMIZ YOKSA BİZDENDE OY YOK.
2351 mağduru hizmetli 3 ay önce
Sy; Önder bey Sözleşmelilerin Özlük Haklarını Destekliyorum. Önünüzde 50 Yıllık YHS Cenazesi Var Bu Cenazeyi Kaldırdınız mı?
5393 belediyeci sözşelmeli 3 ay önce
belediyelerdeki sözleşmeli personele kadro verilmezse eğer kadro vermeyene oy da yok!!!!!!!!!!!!!!
2351 Mağduru Hizmetli 3 ay önce
Sy; Önder bey Sözleşmelilerin Özlük Haklarını Destekliyorum. Önünüzde 50 Yıllık YHS Cenazesi Var Bu Cenazeyi Kaldırdınız mı?
Belediye 3 ay önce
Belediye 696 khk rezilliğini bitirin milletin canına yetti hiç bir hakkını alamayan bu insanlara hakları teslim edilmelidir bu hak teslim edilirken kamu vasfina uygun hareket etmeyen belediye sirketker aracılığıyla değil bakanlık bu işlemi kendisi yapmalidir
2351 Mağduru Hizmetli 3 ay önce
Sy; Önder bey Sözleşmelilerin Özlük Haklarını Destekliyorum. Önünüzde 50 Yıllık YHS Cenazesi Var Bu Cenazeyi Kaldırdınızmı?
8423 iş kanununa göre çalışan sözleşmeli taşeron 3 ay önce
Sayın Başkanım
Halen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği arasında 2018 yılında imzalanan "Sosyal Hizmetler Merkezlerini Destekleme programı" kapsamında Sosyal Çalışmacı olarak görev yapmakta olan sözleşmeli personel Sosyal Hizmetler Merkezlerinde 657 ye tabi kadrolu Sosyal çalışmacı ile aynı birimde aynı imza yetkisine sahip olarak aynı işi yapmaktadırlar. İmzalanan protokol kapsamında 8423 sayılı iş kanununa göre Belirsiz süreli iş sözleşmesine göre çalışmaktadırlar. Maaşlar ise Birleşmiş Milletler tarafından taşeron şirket tarafından ödenmektedir. 2022 yılında kadroya geçirilmesi düşünülen sözleşmeli personele Sosyal Hizmetler Merkezlerinde çalışan sözleşmeli Sosyal Çalışmacılarında dahil edilerek kadro verilmesi için girişimlerde bulunmanızı bekliyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum saygılarımla
Salim 3 ay önce
Daha hükumetin bakanliğin yaptığı işlerden haberiniz yok atıp tutuyorsunuz sendikayiz diye geviniyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın