Kur’an kursu öğreticilerine ve vekil imamlara kadro talebi TBMM'de

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, TBMM'de yaptığı konuşmasında Diyanet Kur’an kursu öğreticileri ve vekil imamların kadro talebini dile getirdi.

KAMU 14.07.2021, 06:40 Editör
Kur’an kursu öğreticilerine ve vekil imamlara kadro talebi TBMM'de

İşte Milletvekili Ayhan Erel'in, TBMM'de yaptığı Kur’an kursu öğreticileri ve vekil imamları ilgilendiren konuşması

AYHAN EREL (Aksaray) – Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde ihtiyaç odaklı yıllarca görev yapan geçici Kur’an kursu öğreticileri ve vekil imamlarımız diyor ki: “Kadrolu, sözleşmeli statüde çalışan imamlarımızın sahip oldukları tüm şartları taşımaktayız. Türkiye’nin en ücra yerlerinde devletimizi, Diyanetimizi temsil etmekteyiz. Bugün Diyanetin ihtiyacı en az 2 bin civarındadır. Diyanetin bu boşluklarını KPSS DHBT’den en az 60 puan alarak, mülakat sınavını geçerek doldurmaktayız. Bizler 800-1.200 TL maaş ve sekiz dokuz günlük sigortayla hayat sürdürmekteyiz. Taşeronlara, beş yıl ücretli öğretmenlik yapanlara kadro verildiği gibi geçici Kur’an kursu öğreticilerine ve vekil imamlara da geçmiş yıllarımız baz alınarak kadro verilmesini talep etmekteyiz. 2018’de Meclise sunulan kanun teklifinin neden yasallaşmadığını hâlâ merak etmekteyiz.”

Kamubiz.com ÖZEL /ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
ARKADASLAR ALLAHA YEMİN OLSUN K 1 yıl önce
VEKİL İMAM MUEZZİNLER 3bin kisi 30BiN FAHRİ KARDESLERİMiz BU ..
VEKİL İMAMLARDA 657 TABİ İŞİ BİTİNCE SOKAGA ATILIYOR SİZ BUNLARI UNUTTNZ BŞKNIM 1 yıl önce
GoREVE ALİRKEN KADROLUDAKİ SARTLAR GOREV KADROKU ASİL GOREVİ MAAS ASKERİ UCRET 4YİLLİK OLSA BİKE LİSE MAASİ VERİLİYOR RAPOR GECERSİZ HAFTALİK İZİN HAKKİ YOK KADROLU GOREVE GELİNCE SOKAGA ATİKİYOR KAR KİS 2014TBMM DE HAKKİMİZ GASP EFİLDİ KANUN DAN VEKİL İNAMİ CİKARTİP VEKİL KURAN KURSU OLRAK GECİRİLDİ KANUN VEKİL STATUSUNDE HERKESİ KAPSAR AYNİ KURUMDA KANUN CİKTİGİNDA KANUNSUZ HUKUKSUZ ZALİMCE VEKİL İMAM VEKİL MUEZZİNLERE KİN NEFRET KUSANLAR YİLLİK İZİNLERİMİZİ İPTAL ETTİLER ONCE SONRA MAASLARİMİZİ DUSURDULER KESİNTİLER YAPARAK SONRA HAFTADA BURGUN İZİNLERİ KALDİRDİLAR SONRA RAPİR HEYET RAPORLARİ SAKATLANSSK HOREVİMİZE SON VERİLİYOR SONRA 4B HAKKİMİZ ELİMİZDEN ALİNDİ YAXİKLAR OLSUN
17
açık