Memur Sen'den sözleşmeli personel ve 3600 ek gösterge açıklaması

Niğde, Adana, Hatay, Kilis Gaziantep ve Osmaniye’de üyelerle bir araya gelen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personele kadroya ilişkin açıklamalarda bulundu.

KAMU 22.03.2022, 15:54 Editör
Memur Sen'den sözleşmeli personel ve 3600 ek gösterge açıklaması

Ek göstergenin bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi için çalışıyoruz

6. Dönem Toplu Sözleşme ile karara bağlanan 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ikinci komisyon toplantısının gerçekleştirildiğini hatırlatan Yalçın, “Bakanlık ile yaptığımız görüşmede ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsaması ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini aktardık. Bizim temel yaklaşımımız, ek göstergenin genel idare hizmetleri, ek göstergesiz memurlar, avukatlar, teknik hizmetler sınıfı dâhil bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi ve emekli aylığı ile ikramiyelerin artırılmasını sağlamaktır” diye konuştu.

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi

Yıllardır çözüm bekleyen sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusunu 6. Dönem Toplu Sözleşme ile karara bağladıklarını, 3600 ek gösterge için Bakanlık ile bir çalışma başlattıklarını kaydeden Yalçın, “Bu bağlamda artık sözleşmeli personel sorununun da çözüme kavuşması gerek. Sözleşmeli personel mevzuatında düzenleme yapılması suretiyle sözleşmeli personelin statüsünün yeniden belirlenmesine ilişkin çalışma, yetkili konfederasyonun katkı ve katılımıyla 2022 yılı içerisinde tamamlanacaktır. Tüm sorunların bir anda çözülemeyeceğini biliyoruz ama bir an önce çözülsün diye mücadelemizi hız kesmeden kararlılıkla sürdürüyoruz. Her mücadele başarılı olmayabilir ama unutulmamalı ki başarılan her şey, çözüme kavuşan her sorun bir mücadelenin sonucudur. Çaba harcamaktan, ter akıtmaktan, mücadele vermekten asla vazgeçmeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
aysel keleş 7 ay önce
Ankarada bir araya gelelim sesimizi öyle duyuralım daha dün kyk dankadro alanlar bizi ikiye katladı maaşta
Taşeron 7 ay önce
Başkanım taşeronların kadroya geçirilmesi içinde yardımcı olunuz
YARDIMCI HİZMETLİ 7 ay önce
BİRKEREDE ALLAH RIZASI İÇİN YHS LİLER İÇİN BİŞEYLER YAPIN YILLARDIR DERKEN 2005 DEN BERİ BİZLERDE GİH KADROSU BEKLİYORUZ NE KADAR BASİRETSİZ BİR SENDİKASINIZ .
YHS 7 ay önce
NEDEN YHS PERSONELLERİ İÇİN KADRODAN SÖZ EDEMİYORSUNUZ ? YHS PERSONELLERİ İÇİN NE YAPTINIZ ..! BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . SÖZ VERENLER NEREDE ..! SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI İSTİYORUZ. ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
2323 7 ay önce
ALİ YALÇIN 1000 TANE OYUM OLSA SANA 1 OY YOK ŞİMDİYE KADAR Y.H.S İÇİN NE YAPTIN HEP PALAVRA
y.hizmetli 7 ay önce
bu ALİ beyden hayır gelmez sendikadan hayır gelmez yhs liler yine kaybetti.memur senden istifa.
Hiz 7 ay önce
Yardımcı hizmetler sınıfı demeye dilin varmıyor göstergesi olmayan memurlar diyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu