Memura Ek Zam ve Refah Payı Çağrısı

Türk Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı Genel Başkan Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Şube Başkanları ve İl Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

KAMU 27.12.2021, 21:24 Recep AYDIN
Memura Ek Zam ve Refah Payı Çağrısı

Açılışını Genel Başkan Yardımcımız İsmail Türk’ün yaptığı toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci yaptığı bir konuşma yaparak teşkilatımıza seslendi.

Genel Başkanımız konuşmasına şube genel kurullarımızda görevi devreden şube başkan ve yardımcılarına teşekkür ederken, yeni görev alanlar ve göreve devam edenlere başarılar dileyerek başladı. 

Çalışanların Arasına Nifak Sokulmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Genel Başkanımız Önder Kahveci sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış yapılması ile ilgili süreci değerlendirerek “ Hekimlerimizin ücretlerinde artış yapılması şarttır. Analarının ak sütü gibide helaldir. Doktorlarımız ile ilgili düzenlemede söylediğimiz, doğru fakat eksik olduğudur. Eksiktir çünkü o düzenlemede ek ödemeden mahsuplaşma vardır. Eksiktir çünkü doktorların bir kısmı kapsam dışı kalmıştır. Aile hekimleri kapsam dışı kalmıştır. Üniversite hastanelerinde, adli tıp kurumunda, SGK’da görev yapan doktorlarımız dışarda bırakılmıştır. Eksiktir çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış olmalıdır. Fakat gördük ki biz tüm bunları dememize rağmen bazı kendini bilmezler ile başka hesap yapanlar hekimlerimizle bizi karşı karşıya getirme gibi bir işin için girmeye çalışmaktadırlar. Buna fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Çalışanların arasına nifak sokulmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlık hizmeti ekip işidir, ekibin bütünün gözetmek gerekir. Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılması için mücadelemizi sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Tüm platformlarda bunun mücadelesini veriyoruz, vereceğiz” dedi.  

Ek Zam ve Refah Payı Şarttır

Tüm kamu çalışanların için ek zam ve refah payı talebi ile ilgilide değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci “Toplu sözleşmede Türkiye Kamu-Sen olarak tavrımızı net bir biçimde ortaya koyduk. Refah payı ve seyyanen zam olmadığı, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadroda net çözüm bulunmadığı için imza atmadık, evet demedik.  Bu verilen zamlarla memur 2022’yi tamamlayamaz dedik ve ek zam talep ettik. Süreç bizi haklı çıkardı. Toplu sözleşmeyi tarihi kazanım olarak anlatanlarda daha yeni ortaya çıkarak ek zam istiyoruz demeye başladılar. Ek zam talebimizde ısrarcıyız. Kamu çalışanlarının kayıplarını önlemenin tek yol budur.” şeklinde konuştu. 

Sağlıkta Şiddete Yönelik Çözüm Önerilerimiz Hayata Geçmeli

Genel Başkanımız Önder Kahveci sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin çözümü için sendikamızın önerisini olan sıfır toleranslı alan uygulaması, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların kamu sağlık hizmetlerinden acil haller dışında ücretli yararlanması, tutuklu yargılamanın istinasız uygulanması gibi çözümlerin hayata geçmesi gerektiğini kaydetti.

Üniversite hastanelerindeki mali problemlerin çözülerek personelin sorunlarına çözüm üretilmesi ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerinin karşılanması gerektiğine dikkat çekti.

Genel Başkanımızın konuşmasının tamamlamasının ardından Genel Başkan Yardımcılarımız kendi sekretaryaları ile ilgili sunum ve konuşma yaptılar. 

Bu konuşmaların ardından şube başkanlarımız kürsüye gelerek öneri ve düşüncelerini dile getirdiler.

Şube Başkanlarımızın konuşmalarının ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci Türkiye Kamu-Sen’in, Türk Sağlık-Sen’in yetkili olması gerektiğini ifade ederek tüm teşkilatımıza çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı. 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
aaaa 1 ay önce
siz sendikalar yediğniz ekmek haram bir yardımcı hizmetli 4240tl alıyor aynı kurumda aynım işi yaptıgı işçi 6500 tl maaş alıyor artı yılda 6 ikramiye alıyor artı mesai yapıyor nerede bu adaletttttttttt
5
parçalı bulutlu