Sözleşmeli personele iyileştirmeye değil, kadroya imza attık

Büro Memur- Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 6. Dönem toplu sözleşme metniyle teminat altına alınan “sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi” ile ilgili düzenlemenin biran önce yasalaşmasını istedi.

KAMU 24.08.2022, 21:56 Editör
Sözleşmeli personele iyileştirmeye değil, kadroya imza attık

6. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde, kamuda çalışan sözleşmeli personelin kadro meselesiyle  ilgili çalışma yapılacağı ve bu çalışmanın 2022 yılı içinde tamamlanacağı yer almıştı. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, üzerinde çalışılan düzenlemenin biran önce tamamlanarak TBMM gündemine gelmesi gerektiğini söyledi. 

Meclisin ekim ayında yeni yasama dönemine başlayacağını hatırlatan Genel Başkan Yusuf Yazgan, “TBMM açıldığında parlamentonun öncelikli konusu sözleşmelilere kadro düzenlemesi olmalıdır” dedi. 

Yazgan, konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un, “sözleşmelilere kadro planlanmıyor ancak haklarında iyileştirmeler yapılacak” açıklamasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Genel Başkan Yazgan, “Biz Toplu Sözleşme Masasında iyileştirmeye değil, kadroya imza attık” dedi.

Sözleşmelilerle ilgili yalnızca iyileştirmeye yönelik bir düzenlemeyi kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirten Yazgan, 6. Dönem Toplu Sözleşme ile karara bağlanan kadro meselesinin biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. 

Yazgan,  “3600 konusunda olduğu gibi Sözleşmelilere Kadro konusunda da duruşumuz nettir. Amasız ve fakatsız tüm sözleşmeliler kadroya alınana kadar mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
3,5'lara imza atan kimdi ? 1 ay önce
3,5'lardan da bahsedin. Unutmadık. Unutmadığımız da seçimlerde görülecektir.
YARDIMCI HİZMETLERE HİÇ SIRA GELMEYECEKMİ 1 ay önce
SAYIN BAŞKAN 2005 TEDE YHS İÇİN İMZA ATMADINIZMI BUNU NEDEN DİLE GETİRMİYORSUNUZ.
BUNLARIN HEPSİ ZALİM FUKARA DÜŞMANI ALLAH HEPİNİZİ KAHRETSİN EMİ 1 ay önce
SİZ YHS NIN SIRTINDAKİ KANBURSUNUZ VE ONLARIN VEBALİYLE GEBERİP GİDECEKSİNİZ.TOPUNUZUN ALLAH BELASINI PEŞİN VERSİN İNŞALLAH.
Karabük 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor kimse duymuyor Allah rahmet eylesin
Öğretmen 1 ay önce
Sözleşmeli öğretmene kadro eş tayini lütfen verilen sözler tutulsun
Öğretmen 1 ay önce
Sözleşmeli öğretmene kadro eş tayini lütfen verilen sözler tutulsun
18
açık