Başkandan hastanedeki grup seks iddiaları hakkında açıklama!

Başhekim ve Müdürün grup seks iddialarına ilişkin HAK-İŞ konfederasyonu ve HİZMET İŞ Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya açıklamalarda bulunarak çirkin olayı kınadığını belirtti.

SAĞLIK 09.10.2020, 06:53 Recep AYDIN
Başkandan hastanedeki grup seks iddiaları hakkında açıklama!

Ereğli Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nde yaşanan grup seks ve cinsel taciz iddialarının mağduru 3 kadın, dönemin başhekimi Y.T. ve Hastane Müdürü E.Ö’nün kendilerine farklı zamanlarda fiziksel ve sözlü cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusundan beş sene önce yaşandığı öğrenilen olayın neden bugüne kadar ortaya çıkmadığı ise farklı sorulara neden oldu.

İddialar üzerine HAK-İŞ konfederasyonu ve HİZMET İŞ Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya açıklamalarda bulunarak çirkin olayı kınadığını belirtti.

Kaya yapmış olduğu açıklamasında ;

“Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan emekçi arkadaşlarımızın karşılaştığı çirkin olayı kınıyorum. Olayın mümkün mertebe gizli yürütülmesi ve soruşturulmasına dikkat göstermemize karşın, üzücü bir şekilde kamuoyuna yansımıştır. Süreç içerisinde HİZMET İŞ Sendikası Zonguldak İl Başkanlığımızca yasalar çerçevesinde üyelerimiz korunmuş ve kollanmıştır.  Söz konusu olayda suçlu olan kişilerin cezasız kalmaması ve bu tarz olayların bir daha yaşanmaması için ilgili mercilerle konuşulmuştur. Olay yargıya taşınmıştır. Yargının en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak emekçinin, hakkın ve hukukun yanında olduğumuzu belirtiriz. Yayınlarınızda bu hususları dikkate alınacağı temennisiyle, çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim.” dedi.
zhaber
 

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
16
açık